Marija Linarte

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Marija Linarte
Marija Linarte
Nodarbošanās aktrise
Marija Linarte.jpg

Marija Linarte (dzimusi 1993. gada 8. martā, Rīgā) ir latviešu aktrise.


Filmējusies seriālā "UgunsGrēks" dvīņu māsu Kristas un Sandijas lomās. Spēlējusi Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī. Strādā Jaunajā Rīgas teātrī un ir filmu ierunātāja "SDI MEDIA". Nominēta "Spēlmaņu nakts 2016/2017" balvai "Gada jaunais skatuves mākslinieks" par lomu izrādē "Zvērīgā mīla", rež. Mārcis Lācis.

Nominēta "Spēlmaņu nakts 2012/2013" balvai "Gada debija" par Matrjenas lomu izrādē "Rudens Pēterburgā", rež. Pēteris Krilovs.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Marija Linarte dzimusi 1993. gada 8. martā, Rīgā. Ir jaunākais bērns ģimenē (ir māsa un brālis). Līdz vidusskolas vecumam dzīvoja Jūrmalā. Sākumskolas gaitas uzsāka Vaivaru pamatskolā, kur arī absolvēja pamatskolu. Paralēli uzsāka mācības Jūrmalas mūzikas vidusskolā, kur specializējās kokles spēlē un paralēli apguva klavierspēli. 10. klasē sāka mācīties Rīgas kultūru vidusskolā, humanitārajā novirzienā. Uzreiz pēc vidusskolas beigšanas iestājās Latvijas kultūras akadēmijā, dramatiskā teātra aktiermākslas fakultātē. Tur strādā ar tādiem režisoriem kā Anna Eižvertiņa, Pēteris Krilovs, Edmunds Freibergs un Indra Roga.

Lomas seriālos[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]