Pāriet uz saturu

Miks Dukurs

Vikipēdijas lapa
Miks Dukurs
Galvenā informācija
Dzimis 1988. gada 31. decembrī (35 gadi)
Žanri
Nodarbošanās dziedātājs, dziesmu autors
Darbības gadi 2001—pašlaik
Izdevēji

Miks Dukurs (dzimis 1988. gada 31. decembrī) ir latviešu dziedātājs un mūzikas autors.

Dzimis muzikālā ģimenē — tēvs Edijs ir basģitārists, kurš muzicējis grupā "KWO", Igo pavadošajā ansamblī un vairākās citās grupās, savukārt jaunākā māsa Paula piedalījusies konkursā "Jaunās zvaigznes", kā arī Eirovīzijas Nacionālajā atlasē. Pats Miks jau bērnībā sadarbojies ar grupu "Muzikanti no Cēsīm", ierakstot dziesmu "Jel ieskaties". 2003. gadā piedalījies Bērnu Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas atlasē, kurā ieguvis 2. vietu.

2009. gadā piedalījies pieaugušo Eirovīzijas atlasē ar dziesmu "Aizejot", ar kuru palicis 16. vietā. Tajā pašā gadā kopā ar ģimeni piedalījies televīzijas šovā "Dziedošās ģimenes", kur, lai arī neguva lielus panākumus, iemantoja atpazīstamību. Vairākas reizes piedalījies Ulda Marhilēviča rīkotajos koncertos. 2011. gadā piedalījies Latvijas Radio 2 jubilejas koncertā Arēna Rīga, kur dziedājis vairākas Raimonda Paula dziesmas. 2011. gadā klajā nācis arī Mika Dukura debijas albums "Summa". Piedalījies 2012. gada Eirodziesmā.

2013. gadā piedalījies Ulda Marhilēviča un Guntara Rača veidotajā mūziklā "Pārdotie smiekli", kā arī izdevis savu otro studijas albumu "Crew". 2014. gadā klajā nācis jau trešais studijas albums "Promise". 2018. gadā piedalījies koncertu sērijā "Pūt, vējiņi".

2012. gadā apprecējies ar juristi Lauru Lasovsku, abiem ir kopīgs dēls. 2023. gadā abu laulība tiek šķirta. [1]

2022. Gada 1. janvārī izdod jaunu studijas albumu ar nosaukumu "33". Albuma nosaukumā atspoguļojas viņa tā brīža vecums, kuru daudzi zina arī kā Jēzus vecumu. Albumā iekļautas 13 dziesmas gan latviešu gan citu tautu valodās.[2]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]