Mix.lv

Vikipēdijas lapa
Portāla "mix.lv" logo

Mix.lv ir interneta žurnāls, daudzu lietotāju kopīgi veidots portāls latviešu valodā, kurā ziņas iespējams pievienot, katram, kas to vēlas. Portāls tiek veidots pēc pilsoniskās žurnālistikas principiem, bet galvenokārt tā virzību nosaka paši lietotāji un viņu intereses.

Portāla saturs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mix.lv saturu pilnībā veido reģistrētie autori. Portālā tiek pievienoti raksti par dažādām tēmām: mūziku, kino, reklāmām, politiku, dizainu. Rakstu tēmas neietekmē redakcija, ja vien netiek pārkāpti kādi no portāla noteikumiem, kuri veidoti pamatojoties uz Latvijā pirmo pilsoniskās žurnālistikas projektu - tribine.lv

Portāla darbības princips[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Portāla lietotāji var brīvi pievienot ziņas. Tās tiek publicētas automātiski, bez moderācijas. Jaunākās ziņas parādās portāla augšgalā. Portāla lietotājiem iespējams balsot par ziņām spiežot uz bultas simbola. Tādā veidā portāla lietotājiem mijiedarbojoties ar portālu, ziņas noteiktā laika periodā sakārtojas pēc svarīguma.

Katram reģistrētajam lietotājam tiek piešķirta sava tīmekļa adrese. Tādā veidā, tiek automātiski izveidots arī lietotāja privātais tīmekļa žurnāls (blogs).

Portālā izmantotās tehnoloģijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mix.lv lasītājiem pieejamas vairākas RSS plūsmas, kuras ir izveidotas katram reģistrētajam autoram. Portālam ir arī centrālā RSS plūsma, kuru abonējot iespējams sekot līdzi visiem jaunākajiem rakstiem.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mix.lv oficiāli darbojas no 2008. gada 1. janvāra.

No 2008. gada 18. aprīļa līdz 22. maijam Mix.lv, tehnisku iemeslu dēļ[1], maina adresi uz mixx.lv. Pēc 22. maija portāls turpina darbību ierastajā gaitā[2], saglabājot arī veco hipersaišu darbību.

No 2008. gada 28. jūlija sāk darboties atjaunota Mix.lv versija, kurā ietverti gan vizuāli, gan lietojamības uzlabojumi[3].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «mix.mix.lv: mix.lv pārtop par mixx.lv». 2008-04-18. Skatīts: 2008-05-26.
  2. «onkulis.com: mix.lv atgriežas adresē www.mix.lv». 2008-05-22. Skatīts: 2008-05-26.
  3. «onkulis.com: mix.lv jauna versija un uzlabojumi». 2008-07-28. Skatīts: 2008-10-01.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]