Pāriet uz saturu

Moči (ēdiens)

Vikipēdijas lapa
Rīsu kūka Kirimochi vai Kakumochi
Rīsu kūka Marumochi
Kagami mochi, mochi variācija, kas tiek novietota uz ģimenes altāriem 28. decembrī, lai svinētu Japānas Jauno gadu

Moči (japāņu: , mochi) ir japāņu rīsu kūka, kas izgatavota no mochigome, īsgraudu japāņu lipīgajiem rīsiem, kā arī dažreiz no citām sastāvdaļām, piemēram, ūdens, cukura un kukurūzas cietes. Rīsus sablendē pastā un izliek vēlamajā formā. Japānā to tradicionāli gatavo ceremonijā, ko sauc par Moči.[nepieciešama atsauce] Lai arī šie saldumi tiek ēsti gadu no gada, moči ir tradicionāls ēdiens Japānas Jaunajam gadam un šajā laikā tiek biežāk pārdots un apēsts. Moči ir daudzkomponentu pārtika, kas sastāv no polisaharīdiem, lipīdiem, olbaltumvielām un ūdens.

Šis rīss ir raksturīgs ar zemu amilozes cietes līmeni, un tas ir iegūts no īsgraudu vai vidējgraudu japāņu rīsiem. Rīsu olbaltumvielu koncentrācija ir augstāka nekā parastajiem īsgraudu rīsiem, un tie atšķiras arī pēc amilozes satura. Moči rīsos amilozes saturs ir niecīgs, un amilopektīna līmenis ir augsts, kas rada gela konsistenci.

Moči ir līdzīgi dango, bet tiek izgatavoti, izmantojot putotus, nebojātus rīsu graudus, bet dango ir izgatavots no rīsu miltiem.

Vēsture un izcelsme[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tradicionālā gatavošana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]