Oza zemes burvis (filma)

Vikipēdijas lapa
"Oza zemes burvis"
WIZARD OF OZ ORIGINAL POSTER 1939.jpg
Oriģinālais
nosaukums
The Wizard of Oz
Režisors Viktors Flemings
Izplatītājs Metro-Goldwyn-Mayer
Izdošana
  • 1939. gada 25. augusts
Ilgums 101 minūte
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda Angļu
Budžets 2 777 000 US$
Kopējie ienākumi 3 017 000 US$
IMDb profils

"Oza zemes burvis" (angļu: The Wizard of Oz) ir 1939. gada amerikāņu muzikālā fantāzijas filma, kuras režisors ir Viktors Flemings. Filmas sižets veidots pēc Laimena Frenka Bauma grāmatas "Brīnumainais burvis no Oza zemes". Filma ir par Dorotiju Geilu, kas nokļuvusi Oza zemē un meklē ceļu uz mājām. Filmā galvenās lomas attēlo Džūdija Gārlenda, Frenks Morgans, Rejs Bolgers, Bērts Lārs, Džeks Heilijs, Bilija Bērka un citi.

Filma tika nominēta sešām Amerikas Kinoakadēmijas balvām, tai skaitā labākās filmas nominācijā, kur tika zaudēts filmai "Vējiem līdzi" (Gone with the Wind), kuras režisors arī bija Viktors Flemings. Tomēr filma ieguva divas Kinoakadēmijas balvas — par labāko oriģinālmūziku tika apbalvots filmas mūzikas autors Herberts Stothārts, bet par labāko dziesmu balvu saņēma dziesmas Over the Rainbow autori Herolds Ārlens (mūzika) un Jips Hārburgs (teksts).

"Oza zemes burvis" ir kļuvis par vienu no visu laiku populārākajām filmām. "Oza zemes burvis" bieži tiek iekļauts dažādos visu laiku labāko filmu topu augšgalos. Amerikas Kinoinstitūts šo filmu nosaucis par visu laiku labāko fantāzijas žanra filmu.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «AFI's 10 Top 10». American Film Institute. 2008-06-17.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]