Par dzimto valodu!

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Par dzimto valodu!
За родной язык!
Par dzimto valodu logo.jpg
Valsts Latvija
Darbības laiks 2009.—2016.
Ideoloģija krievu nacionālisms[1]
Vadība Vladimirs Lindermans
Parlamentā
Statuss opozīcijā
Mājaslapa
Skat. arī

Par dzimto valodu! (krievu: За родной язык!), līdz 2012. gadam 13. janvāra kustība (krievu: Движение 13 января) bija no 2009. līdz 2016. gadam pastāvējusi nacionālboļševiku politiskā partija Latvijā. Tās vadītājs bija Vladimirs Lindermans.[2][3]

2016. gadā pieņemts tiesas lēmums par partijas darbības izbeigšanu.[4]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partija "Par dzimto valodu!" tika izveidota 2012. gadā, kad notika "13. janvāra kustības" sapulcē, kurā tika pieņemts lēmums pāeveidot partijas nosaukumu, jo kustības mērķis bija veikt referendumu par piešķiršanu krievu valodai otrās valsts valodas statusu. Par partijas līderi kļuva Vladimirs Lindermans, par valdes locekļiem Jevgeņijs Osipovs un Ilarions Girss.[5].

2012. gada referendumā par Satversmes grozījumiem nobalsoja 273 347 vēlētāji (24,88% no balsojušajiem), ar to nebija pietiekami un grozījumi tika noraidīti. Pēc referenduma partija organizēja vairākas akcijas, atbalstot Latvijas krievvalodīgus iedzīvotājus un aizstāvot nepilsoņus un cilvēkus, kuriem nav tiesības piedalīties vēlēšanās Latvijas Republikas teritorijā.

Partija piedalījās 2013. gada vēlēšanās, tomēr neieguva vietu nevienā pašvaldībā. Rīgā partijas rezultāts bija tikai 0,34%.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]