Peachocaris

Vikipēdijas lapa
Peachocaris
Peachocaris Schram, 1976
Peachocaris strongi
Peachocaris strongi
Klasifikācija
ValstsDzīvnieki (Animalia)
TipsPosmkāji (Arthropoda)
KlaseAugstākie vēži (Malacostraca)
VirskārtaPerakarīdi (Peracarida)
KārtaLofogastrīdi (Lophogastrida)
DzimtaPeachocarididae
ĢintsPeachocaris
Iedalījums

Peachocaris ir lofogastrīdu kārtas un Peachocarididae dzimtas augstāko vēžu izmirusi ģints. Sākotnējais nosaukums tai bija PeachellaSchram, 1974, kuru amerikāņu paleontologs Frederiks Šrams izveidoja uz iepriekš aprakstītās sugas (Anthracophausia strongi Brooks, 1962) pamata. Taču 1976. gadā Šrams ģintij deva pašreizējo nosaukumu, tā kā Peachella nosaukums jau 1910. gadā bija dots kādai trilobītu ģintij. Nosaukums ir dots par godu britu paleontologam Benjaminam Pīčam. Peachocaris pārstāvji bija sīki vēzīši, kas dzīvoja Ziemeļamerikā (Ilinoisas štats) karbona perioda otrajā pusē. Ģintī pašreiz ir zināmas 2 sugas.

Apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Karapaksa rostrums ir vidēji liels, taisns un ķīļveidīgi nosmailināts. Fasetveidīgās acis ir samērā lielas un sfēriskas. Antenulas vicveida zari pēc izmēra ir apmēram vienādi, un aptuveni ir tik pat gari, kā karapakss mugurpusē. Abdomena segmenti (pleomēri) apmēram ir līdzīgi, bet to pleirālās plātnītes sānos ir noapaļotas. Vēderkājas ir ar protopdītiem, kas sastāv no viena vai diviem segmentiem, bet to endopodīti un eksopodīti ir lēverainu sloksnīšu veidā. Astes spuras uropodi ir mazi.[1]

Sistemātika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ģintī ir zināmas 2 sugas.[2]

  • ģints: † Peachocaris Schram, 1976
  • suga: † Peachocaris strongi Brooks, 1962
  • suga: † Peachocaris acanthouraea Shram, 1984

(†) — izmirušu organismu grupa.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Schram, Frederick R., The Mazon Creek caridoid Crustacea / Fieldiana. Geology ; v. 30, no. 2, Field Museum of Natural History, 1974.
  2. World list of Lophogastrida, Stygiomysida and Mysida.