Pokémon Go

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Pokémon Go logo

Pokémon Go ir bezmaksas GPS bāzēta papildinātās realitātes spēle mobilajām iekārtām, ko izstrādājis uzņēmums Niantic iOS un Android iekārtām. Tā tika publiskota 2016. gada jūlijā. Spēlē iespējams sagūstīt, cīnīties ar tiem un apmācīt virtuālus Pokémon tēlus, kuri parādās dažādās vietās reālajā pasaulē. Lai arī spēle ir pieejama bez maksas, tās iekšienē par naudu iespējams iegādāties papildinājumus.[1] Nākotnē plānots piedāvāt arī valkājamu Bluetooth iekārtu Pokémon Go Plus, kas brīdinās lietotājus par tuvumā esošiem Pokémon tēliem.

Šī spēle ļoti ātri kļuva populāra, uzņēmums Digital Vision ziņo, ka divas dienas pēc laišanas klajā Pokemon Go jau lejupielādēta 5,16% ASV Android ierīču.[2]

Spēles process[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pokémon GO piedāvā iespēju spēlētājam iejusties pokemonu trenera lomā. Šīs būtnes ir nepieciešams ķert un trenēt, lai varētu sacensties ar citiem pokemonu treneriem. Spēles sākumā spēlētājs izveido savu avatāru, no sākuma ir iespējams mainīt spēlētāja tēlu. Tajā laikā, kad spēlētājs pārvietojas reālajā pasaulē, viņa avatars, pateicoties GPS, ceļo pa karti spēlē. Ja blakus atrodas pokemons, spēle paziņo par to un piedāvā spēlētājam to sameklēt, izmantojot telefona vai planšetdatora kameru. Pokemona attēlu spēles laikā var ieraudzīt caur telefona kameru. Šajā spēlē ir dažādi pokemoni, tādēļ viņi var atrasties dažādās vietās. Piemēram, ūdens pokemonus var sastapt pie upēm, ezeriem vai strūklakām. Spēlē ir virtuālā valūta — pokemonētas, kuras var nopirkt par savu naudu. Par šīm monētām spēlē var nopirkt dažādas ekstras, kas palielina spēlētāja progresu. Dažreiz šīs monētas var atrast, tieši tāpat, kā pokemonus. Visi pirkumi un pokemoni ir atrodami inventārā, kurā ietilpst 500 vienību.

Satiekot mežonīgo pokemonu, spēlētājam tas ir jānoķer, iemetot tam ar pokebumbu. Pokemoni spēj izvairīties no pokebumbas. Pirms bumbiņas mešanas ir jāpārliecinās, kādas krāsas riņķis ir apkārt pokemonam: ja tas ir zaļš, tad pokemonu var noķert, ja oranžs — pokemons var aizbēgt, bet, ja sarkans, tie visticamāk, ka var aizbēgt. Jebkurā momentā to var nofotografēt. Veiksmīgu medību rezultātā pokemons, pārejot kolekcijā, var iedot virtuālo spēles valūtu: zvaigžņu putekļus un konfektes, ar kurām var attīstīt pokemonu spējas. Ir vēl viens veids, kā iegūt pokemonu: var nopirkt to olas un ievietot inkubatorā. Lai ola izšķiltos, ir nepieciešams nostaigāt konkrētu distanci ( sākot ar 2 km līdz 10 km). Pokemona suga, kas izšķilsies, ir atkarīga no tā, cik lielu distanci spēlētājs būs veicis. Vēl ir iespējams nopirkt ēsmu, kas pievilina retos pokemonus.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]