Putekļsūcējs

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Putekļsūcējs

Putekļsūcējs jeb putekļu sūcējs ir elektriska sadzīves tehnika, ar kuru var veikt tīrīšanas darbus, izmantojot gaisa sūknēšanu. To mājsaimniecībā lieto, lai uzsūktu uz grīdas sakrājušos putekļus un citus netīrumus, kā arī, lai tos izsūktu no paklājiem, mēbelēm, apģērba un citiem sadzīves priekšmetiem.

Pirmos putekļsūcējus izgudroja 1869. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. 1907. gadā tika izgudrots pirmais ar elektrisko motoru darbināms pārnēsājams putekļsūcējs. 1970. gados angļu izgudrotājs Džeimss Daisons (James Dyson) ar savu izgudroto divkāršā ciklonu sistēmu izdarīja apvērsumu putekļsūcēju konstrukcijā. Daisona ierīcē tradicionālais putekļu maisiņš tika aizvietots ar divām ciklonu kamerām, kas griež gaisu, attīrot to no putekļiem. 1990. gadu beigās un 2000. gadu sākumā sāka ražot pirmos robotputekļsūcējus.

Mūsdienās kļuvuši populāri putekļsūcēji -IROBOTI, kuriem nav nepieciešama cilvēka līdzdarbība uzkopšanas laikā. Tos ir iespējams vadīt ar aplikācijām viedtālruņos, planšetdatoros. Tiem tiek papildinātas funkcijas un uzkopšanas kvalitāte.