Pāriet uz saturu

Rīgas Brīvostas pārvalde

Vikipēdijas lapa

Rīgas Brīvostas pārvalde ir Rīgas ostas augstākā lēmējinstitūcija, kuras statuss noteikts "Likumā par ostām". Tās darbību regulē arī Rīgas brīvostas likums, Rīgas brīvostas pārvaldes nolikums un Rīgas brīvostas noteikumi, kas reglamentē Brīvostas iekšējo režīmu.[1] Tai ir pakļauta Rīgas brīvostas pārvaldnieka vadītā administrācija.

Valde (2019)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdz 2019. gada decembrim Rīgas brīvostas pārvaldes valdē bija astoņi valdes locekļi — četri Rīgas domes pārstāvji, kurus amatā iecēla un no amata atbrīvoja ar Rīgas domes lēmumu, un četri ekonomikas, finanšu, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru izvirzītie pārstāvji, kurus amatā iecēla un no amata atbrīvoja Latvijas Republikas Ministru kabinets:

2019. gada 11. decembrī Latvijas Republikas Ministru kabinets rosināja noteikt, ka Rīgas domes ieceltie Rīgas Brīvostas valdes locekļi zaudēs amatus un turpmāk valdi iecels valsts. Plānots, ka turpmāk Rīgas Brīvostas valdes locekļus iecels pēc ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra ieteikumiem.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Rīgas brīvostas likums, stājies spēkā 2000. gada 28. martā
  2. «Rīgas brīvostas pārvaldes mājas lapa». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019. gada 12. decembrī. Skatīts: 2019. gada 12. decembrī.
  3. Lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas, veidos jaunu kompāniju LETA, 2019. gada 11. decembrī