RSA Insurance Group

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par apdrošinātāju. Par citām jēdziena RSA nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
RSA Insurance Group plc
Tips Kapitālsabiedrība
Darbības joma finanses
Dibināts 1996. gads
Galvenais birojs Londona, Karogs: Apvienotā Karaliste Apvienotā Karaliste
Produkti apdrošināšana
Mājaslapa rsagroup.com

RSA Insurance Group plc (pazīstams kā RSA, agrākais nosaukums Royal and Sun Alliance) ir Apvienotās Karalistes uzņēmums, kas nodarbojas ar nedzīvības apdrošināšanu. Dibināts 1996. gadā, apvienojoties Sun Alliance un Royal Insurance. Galvenais birojs atrodas Londonā.

RSA ir otrs lielākais nedzīvības apdrošinātājs Apvienotajā Karalistē. Tas darbojas 31 valstī un ir 17 miljoni klientu visā pasaulē.

RSA akcijas tiek kotētas biržā London Stock Exchange un ietilpst FTSE 100 indeksā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1996. gadā apvienojās apdrošinātāji Sun Alliance un Royal Insurance, izveidojot uzņēmumu Royal and Sun Alliance. Sun Alliance dibināts 1959. gadā, apvienojoties The Sun (dibināts 1710. gadā) un The Alliance (1824. gadā to dibināja Natans Maiers Rotšilds un Mozess Montefiore). Sun Alliance 1965. gadā iegādājās London Assurance (kļūstot par Sun Alliance & London) un Phoenix Assurance (dibināts 1680. gadā). Royal Insurance dibināts 1845. gadā. 1919. gada tas nopirka Liverpool & London and Globe Insurance Company.

2008. gada 20. maijā uzņēmuma nosaukums mainīts uz RSA Insurance Group plc.

RSA Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2001. gada sākumā RSA Insurance Group meitas uzņēmums Dānijas apdrošināšanas sabiedrība Codan iegādājās 73,5 % Latijas apdrošinātāja BALTA akciju.[1] Vēl Codan no mazajiem akcionāriem atpirka akcijas un ieguva 99,33 % uzņēmuma kapitāldaļu. Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības banka (ERAB) un Dānijas investīciju fonds Centrālajai un Austrumeiropai (IO Fonds) no Codan iegādājas katrs 24 % BALTA akciju.[2]

2011. gadā RSA pārņēma 99,9 % BALTA akciju no Codan.[3] 2014. gada 17. aprīlī RSA paziņoja par grupai piederošo Baltijas reģiona (tai skaitā BALTA) un Polijas apdrošināšanas uzņēmumu akciju pārdošanu Polijas apdrošināšanas grupai PZU.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]