Ringo Stārs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ringo Stārs
Ringo Starr (2007).jpg
Ringo Stārs 2006. gadā
Galvenā informācija
Vārds Ričards Stārkijs
Dzimis 1940. gada 7. jūlijā (78 gadi)
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Liverpūle, Lielbritānija
Žanri rokenrols
rokmūzika
psihodēliskais roks
Nodarbošanās dziedātājs, dzejnieks, aktieris
Instrumenti balss, ģitāra, bungas, klavieres
Darbības gadi 1957-pašlaik
Izdevēji Parlophone, Capitol, Apple, Vee-Jay Records
Darbība ar The Beatles, Rory Storm and The Hurricanes, Ringo Starr and his All Starr Band, Plastic Ono Band
Mājaslapa www.ringostarr.com

Ričards Stārkijs (Richard Starkey; dzimis 1940. gada 7. jūlijā), vairāk pazīstams kā Ringo Stārs (Ringo Starr), ir britu bundzinieks, kurš savulaik spēlēja bītlos. Viņš ir vecākais un īsākais bītls, kā arī pēdējais, kurš pievienojās grupai. Viņam ir dota iesauka "smieklīgais" (tāpat kā pārējiem bītliem — klusais, gudrais un piemīlīgais).

Pirms bītliem[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ringo piedzima un uzauga Liverpūlē, tāpat kā pārējie bītli. Viņš bija ļoti slimīgs bērns — viņš pat bija komā. Ilgās palikšanas slimnīcā ļoti iekavēja viņa mācību darbu, un 13 gadu vecumā pēc kārtējās palikšanas slimnīcā viņš pameta skolu. Visā viņa turpmākajā dzīvē viņam bija alerģijas pret ēdienu — ceļojumā uz Indiju 1968. gadā viņam pat nācās ņemt līdzi pašam savu ēdienu. Piecdesmitajos gados viņš pievienojās grupai "Rory Storm and the Raving Texans", kura vēlāk nomainīja nosaukumu uz "Rory Storm and The Hurricanes". Viņš ieguva palamu "Ringo" (Gredzenainais), jo valkāja daudz gredzenu. Viņš arī saīsināja savu uzvārdu uz "Starr" (Zvaigzne) lai visi varētu teikt, ka viņš spēlēja "zvaigžņaini". 1962. gada augustā, kad bītli vēl nebija tik populāri, viņam piedāvāja pievienoties grupai un viņš šo izdevību izmantoja.

The Beatles[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdz pat grupas izjukšanai 1970. gadā Ringo bija grupas bundzinieks. Pateicoties grupas politikai viņš arī dziedāja — vispopulārākā viņa dziedātā dziesma bija "Yellow Submarine". Viņš arī sarakstīja 2 dziesmas grupai — Octopus's Garden un Taking A Trip To Carolina (netika iekļauta nevienā albumā). Tās abas viņš arī dziedāja. Ir arī citas dziesmas, kuras viņš ir daļēji sarakstījis.

Solokarjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1989. gadā Ringo izveidoja grupu — Ringo Starr and his All-Starr Band. Tās sastāvs katru gadu mainās. Tajā ir bijis arī viņa dēls Zaks Stārkijs, un tādas zvaigznes kā Billijs Prestons, Dr. Džons un Šeila E. 2002. gadā viņš piedalījās Džordža Harisona piemiņas koncertā. Viņš spēlēja bungas. Piedalījās arī Pols Makartnijs, Ēriks Kleptons un Dani Harisons.