Roberts II (Francijas karalis)

Vikipēdijas lapa
Roberts II Viedais
Robert le Sage, Robert the Wise
Blondel - Robert II of France.jpg
Francijas karalis
996. gada 24. oktobrī — 1031. gada 6. jūnijā
Priekštecis Hugo Kapets
Pēctecis Anrī I
Dzimis 972. gada 27. martā
Orleāna
Miris 1031. gada 20. jūlijā
Meluna
Tautība Franks
Dzīvesbiedre
Dinastija Kapetu dinastija
Tēvs Hugo Kapets
Māte Akvitānijas Adelaida

Roberts II Viedais bija Francijas karalis no 996. līdz 1031. gadam. Viņš izcēlās ar savam laikam neraksturīgi garu valdīšanas laiku. Viņš visu mūžu centās paplašināt savu pārvaldes teritoriju, cenšoties iekarot un pakļaut jaunas teritorijas, īpaši cenšoties sev pakļaut Burgundijas hercogisti. Viņa politikas dēļ viņam bija daudz ienaidnieku, to skaitā viņa paša trīs dēli. Roberts ienīda ķecerus un Francijā ieviesa ķecerībā apsūdzētu cilvēku caurduršanu ar mietiem un dedzināšanu uz sārta.

Militārā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Robertu neapmierināja viņa karaļvalsts lielums un, cenšoties palielināt savu varu, viņš pieprasīja visas feodālās teritorijas kuras kļuva brīvas, parasti izraisot karu ar pretprasītāju. 1003. gadā viņa iebrukums Burgundijas hercogistē tika izjaukts, un tikai 1016. gadā viņš beidzot spēja saņemt Baznīcas atbalstu, lai tiktu atzīts par Burgundijas hercogu.

Roberta tirāniskais valdīšanas režīms ieguva viņam daudzus ienaidniekus, to skaitā arī viņa dēlus: Hugo, Henriju un Robertu. Viņi sacēlās pret tēvu pilsoņu karā par varu un īpašumu. Hugo nomira sacelšanās laikā 1025. gadā. Konfliktā ar Henriju un Robertu karaļa Roberta armija tika sakauta un viņš aizbēga uz Božansī ārpus Parīzes, savas karaļvalsts galvaspilsētas. Viņš nomira kara vidū ar dēliem 1031. gada 20. jūlijā, Melunā. Viņa vietā tronī kāpa viņa dēls, Henrijs.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]