Sailfish OS

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Sailfish
Sailfish logo.svg
Uzņēmums / izstrādātājs Jolla
OS saime Linux
Izstrādes process aktīvs
Pirmais izlaidums 2013. gads
Tirgus mērķis mobilās ierīces
Pakotnes pārvaldnieks RPM Package Manager
Kodola tips monolīts (Linux)
Repozitorijs
Licence atvērtais kods operētājsistēmai, citām komponentēm ir dažādas
Tīmekļa vietne sailfishos.org

Sailfish (no angļu — 'buruzivs') ir uz Linux bāzēta operētājsistēma, programmatūras platforma, kas paredzēta mobilajām ierīcēm. Izstrādā Somijas viedtālruņu ražotājs Jolla.

Sailfish OS veidota uz Mer pamata, kura attīstījusies no operētājsistēmas MeeGo. Sailfish izmanto Qt programmatūras ietvaru. Sailfish jauninājums ir daudzuzdevumu lietotāju saskarne, lai varētu vienlaikus atvērt vairākas lietotnes un, strādājot ar vienu, citas darbojas fonā. Tas atšķiras no citām viedtālruņu platformām, kurās nevar pārslēgties uz citu lietotni tās darbības laikā. Daudzas Android lietojumprogrammas bez izmainīšanas var darboties uz Sailfish.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gadā jaunizveidots Somijas viedtālruņu ražotājs Jolla izveidoja organizāciju Sailfish Alliance, lai apvienotu aparatūras ražotājus, tīklu operatorus, programmatūras izstrādātājus un izplatītājus operētājsistēmas izstrādei. 2012. gada jūlijā Jolla paziņoja, ka sācis izstrādāt jaunu operētājsistēmu Sailfish OS, kas bāzēta uz Mer projekta.[1] Sailfish pirmoreiz prezentēts 2012. gada 22. novembrī. 2013. gada 16. septembrī Jolla paziņoja, ka tās operētājsistēma Sailfish OS varēs darboties uz ierīcēm, kuras sākotnēji bijušas paredzētas Android.[2] Pirmā versija 1.0.0.5 izlaista 2015. gada 27. novembrī.

2015. gada 24. septembrī izlaista versija 2.0 Eineheminlampi.

2018. gada 26. februārī tika prezezentēta Sailfish OS versija 3.0. Tajā iestrādāts pilnīgs reģionālās infrastruktūras atbalsts, paplašināta ar drošības iespējām

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]