Sansebastjanas "Real Sociedad"

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Real Sociedad
Real sociedad de futbol.png
Nosaukums Real Sociedad de Fútbol, S.A.D.
Iesauka Txuriurdin (Balti-zilie)
Erreala (Karaliskais)
Līga Spānijas Pirmā divīzija
2014.-2015. 12. vieta
Dibināts 1909. gada 7. septembrī 
Stadions Anoeta, Sansebastjana,
Basku Zeme, Spānija

(ietilpība: 32 200)

Prezidents Valsts karogs: Spānija Hokins Aperribajs
Galvenais treneris Valsts karogs: Skotija Deivids Moizs
Tituli
La Liga kausi 2
Karaļa kauss kausi 2
Spānijas superkauss kausi 1
Otrā divīzija kausi 3
Mājas krāsas
Izbraukuma krāsas

Real Sociedad de Fútbol, S.A.D. (biežāk zināms kā Real Sociedad) ir Spānijas futbola klubs no Sansebastjanas, Basku Zemē. Klubs dibināts 1909. gada 7. septembrī un mājas spēles aizvada Anoeta stadionā, kurā ir vieta 32 200 skatītājiem.

Basku vidē klubs zināms pēc nosaukuma Erreala vai txuri-urdin (balti-zilie), no kluba krāsām: zils ar baltam vertikālām svītrām un baltiem šortiem. Kluba nosaukums nozīmē "Karaliskā futbola sabiedrība". Arī pašas Sansebastjanas pilsētas karogā parādās balta un zila krāsa.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Agrīnā vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sansebastjanā futbols parādījās 1900. gadu sākumā, kad ar to iepazīstināja studenti un strādnieki, kuri atgriezās no Lielbritānijas. 1904. gadā tika izveidots San Sebastian Recreation Club klubs un 1905. gadā tas piedalījās Karaļa kausa turnīrā. 1905. gada maijā no kluba atdalījās San Sebastian Football Club. 1909. gadā tas pieteicās karaļa kausam, bet reģistrācijas ierobežojumu dēļ tam nācās startēt zem Club Ciclista de San Sebastian nosaukuma. Šī komanda finālā uzvarēja Club Español de Madrid ar 3-1, iegūstot kausu. Pēc neskaidrību atrisināšanas 1909. gada 7. septembrī tika izveidots Sociedad de Futbol klubs. 1910. gadā Spānijas klubi piedalījās divos konkurējošos kausu turnīros un Sociedad de Futbol piedalījās Copa UECF ar nosaukumu Vasconia de San Sebastian. Tajā pašā gadā karalis Alfonso XIII, kurš izmantoja Sansebastjanu kā vasaras galvaspilsētu, kļuva par kluba patronu, līdz ar to klubs ieguva nosaukumu Real Sociedad de Fútbol.

Real Sociedad bija viena no komandām, kura 1928. gadā piedalījās La Liga dibināšanā. Pirmajā tās turnīrā komanda ierindojās ceturtajā vietā un tās spēlētājs Francisko "Pako" Bjensobass kļuva par rezultatīvāko turnīra spēlētāju. Līdz ar Spānijas Otrās Republikas izveidi 1931. gadā komanda mainīja nosaukumu uz Donostia Club de Futbol, bet 1939. gadā pēc Pilsoņu kara atgriezās pie vecā nosaukuma.

Komanda pārsvarā ir atradusies uz robežas starp Primera un Segunda divīzijām, 1940. gados komanda izkrita no un atkal atgriezās augstākajā līgā septiņas reizes. Šajā laikā komandas vārtsargs bija vēlākais tēlnieks Eduardo Čillida, līdz nebeidza karjeru savainojuma dēļ.

Panākumi 1980. gados[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Par veiksmīgāko periodu kluba vēsturē uzskata 1980. gadu sākumu, kad klubs divas sezonas pēc kārtas uzvarēja Spānijas čempionātā.

Daudzus gadus Real Sociedad sekoja savu basku sāncenšu Athletic Bilbao praksei sastāvā iekļaut tikai basku spēlētājus. Šī politika tika atmesta, kad 1989. gadā viņi iegādājās Īrijas izlases spēlētāju Džonu Aldridžu no Liverpool.

Real Sociedad ieņemtās vietas 1929.-2009.


Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]