Serial Experiments Lain

Vikipēdijas lapa
Serial Experiments Lain
Serial Experiments Lain
DVD vāks, kurā attēlota seriāla galvenā varone Leina Ivakura
Oriģinālvalodā シリアルエクスペリメンツレイン
Žanrs zinātniskā fantastika
Scenāristi Čiaki Konaka
Režisors Rjūtaro Nakamura
Komponists (-i) Reičī Nakaido
Valsts Karogs: Japāna Japāna
Valoda(s) japāņu
Sezonu skaits 1
Sēriju skaits 13
Izstrāde
Sērijas garums 24 minūtes
Translācija
Attēla formāts 4:3
Translācijas periods 1998. gada 5. jūlijs — 1998. gada 28. septembris
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

Serial Experiments Lain (japāņu: (シリアルエクスペリメンツレイン Shiriaru Ekusuperimentsu Rein) ir sireāla 1998. gada japāņu zinātniskās fantastikas anime. Tā tiek uzskatīta par lēnu un meditatīvu. Vairākas ainas tiek atkārtoti izmantotas un animē ir maz dialogu. Seriāls apskata tādas tēmas, kā cilvēka identitāte, narkotikas un cilvēku atkarība no komunikāciju tehnoloģijām.[1] Anime ir ieguvusi lielākoties pozitīvas atsauksmes no kritiķiem.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzmanību! Turpmākajā tekstā var tikt atklātas nozīmīgas detaļas par televīzijas seriāla saturu!

Seriāla galvenā varone, četrpadsmit gadus vecā vidusskolniece, Leina Ivakura (japāņu: 岩倉 玲音 Iwakura Rein) pēc savas klasesbiedrenes pašnāvības saņem e-pastu no viņas adresētu. Šis notikums piesaista viņas interesi NAVI (animes analogs datoram) un Wired (animes analogs virtuālai realitātei). Laika gaitā viņai izveidojas disociatīvi personības traucējumi gan Wired, gan reālajā pasaulē. Viņa atklāj, ka ir autonoma datorprogramma, dizainēta, lai "nojauktu barjeru" starp Wired un reālo pasauli.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Napier, Susan J. (2002. gada novembris). "When the Machines Stop: Fantasy, Reality, and Terminal Identity in Neon Genesis Evangelion and Serial Experiments Lain". Science Fiction Studies 29 (88): 418–435. ISSN 00917729. Atjaunināts: 2007. gada 4. maijs.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]