Sheena

Vikipēdijas lapa
Sheena
Režisors Džons Gillermins
Producents
  • Pols Aratovs
  • Jorams Bens Ami
Scenārija autors
Galvenajās
lomās
Mūzika Ričards Hārtlijs
Operators Paskualīno de Santiss
Montāža Rejs Lavdžojs
Izplatītājs Columbia Pictures
Izdošana
  • 1984. gada 17. augusts
Ilgums 117 minūtes
Valsts
Valoda
Budžets 25 miljoni US$[1]
Kopējie ienākumi 5,7 miljoni US$
IMDb profils

Sheena, tāpat zināma kā Sheena: Queen of the Jungle, ir 1984. gada fantāzijas piedzīvojumu filma, kas balstīta uz komiksu Sheena, Queen of the Jungle varones piedzīvojumiem.[2]

Sheena ir spriedzes piedzīvojumu filmas un ziepju operas seriālu apvienojums, kas filmēts Kenijā. Tajā stāstīts par Tarzāna sieviešu versiju, kuru izdomātā Āfrikas valstī Tigorā audzinājusi izdomāta Zambouli cilts.

Filmā galvenās lomas atveido Tanja Robertsa, Teds Vass un Trevors Tomass. Filmas režisors ir Džons Gillermins, scenārija autori ir Lorenso Sempls jaunākais un Deivids Ņumens. Sempls un Gillermins iepriekš kopā ir darbojušies pie 1976. gada filmas "Karalis Kongs" (King Kong).

Filmu izdeva studija Columbia Pictures un pirmizrāde notika 1984. gada 17. augustā. Sheena piedzīvoja finansiālu neveiksmi kinoteātros un tika nominēta Zelta avenes balvai piecās nominācijās: "Sliktākā filma", "Sliktākā aktrise" (Tanja Robertsa), "Sliktākais režisors", "Sliktākais scenārijs" un "Sliktākais skaņu celiņš", tomēr mājas video un DVD tā iemantoja kulta statusu. Kopš tā laika tā tiek uzskatīta par kulta filmu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Sheena (1984) – Financial Information». The Numbers.
  2. Wilson, Staci Layne. Animal Movies Guide. Running Free Press, 2007. 17. lpp. ISBN 9780967518534.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]