Solvita Krese

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Solvita Krese
Dzimusi 1967
Nodarbošanās Mākslas kuratore un kritiķe

Solvita Krese (dzimusi 1967. gadā) ir mākslas kuratore un kritiķe, dzīvo Rīgā.

Kopš 1997. gada S. Krese bija Sorosa Fonds - Latvija Laikmetīgās mākslas un kultūras programmas direktore. Kad Sorosa fonds – Latvija, Kultūras ministrija un Rīgas dome 2000. gadā nolēma veidot Latvijas Laikmetīgās mākslas centru (LLMC), S. Krese vadīja tā izveides procesu un kļuva par direktori. [1].

S. Krese ir studējusi mākslas zinātni Valsts Mākslas akadēmijā un kultūras menedžmentu Marcel Hicter institūtā. [2]

S. Krese ir bijusi iniciatore un kuratore vērienīgiem starptautiskiem mākslas projektiem. Kopš 2009.gada S. Krese rīko laikmetīgās mākslas festivālu Surival kit. [3]

2010.-2013.gadā pēc ekonomiskās krīzes kopā ar Sorosa fondu – Latvija S. Krese organizēja programmu Brigāde, lai atbalstītu radošu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, [4], [5]

S. Kreses vadībā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs organizēja Latvijas mākslinieku dalību 56. Venēcijas mākslas biennālē [6] un S. Krese bija Latvijas paviljona komisāre.

S. Krese ir bijusi kuratore daudzskaitlīgām liela mēroga starptautiskām izstādēm, tai skaitā,

S. Krese ir daudzu mākslas pētniecības rakstu, mākslas izstāžu un mākslinieku katalogu tekstu autore. S. Kreses profesionālās intereses ir saistītas ar mākslas un urbānās vides attiecībām, mākslas sociālpolitisko kontekstu http://www.studija.lv/?parent=1693, kā arī Latvijas laikmetīgās mākslas mantojuma apzināšanu un popularizēšanu http://arterritory.com/lv/teksti/intervijas/7279-solvita_krese_vini_cereja,_ka_varbut_rit_viss_mainisies.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. [1], Studija.lv
  2. [2], ISSP Skola
  3. [3], Survival Kit
  4. [4], Brigade.lv
  5. [5], Brigades konkursa uzvaretaji
  6. [6], Venecijas Mākslas biennale
  7. [7], Kiev.ua