Stara Zagora

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Стара Загора
Stara Zagora location in Bulgaria.png Stara zagora coat of arms.png
Iedzīvotāji (2006) 154 000 [1]
Dibināta trāķiešu laikos
Apgabals(Област) Stara Zagoras apgabals
Mājaslapa http://city.starazagora.net/
Staras Zagoras pašvaldības ēka

Stara Zagora (Стара Загора) - sena pilsēta Bulgārijas centrālajā daļā (vēsturiskajā Trāķijā) pie Bedačkas upes. Pilsētas ielām regulārs plānojums. Vairāki antīko laiku pieminekļi.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Stara Zagora ir viena no vecākajām apmetnēm Bulgārijā. Tā ir dibināta neolītā. Trāķieši to sauca par Beroji (Beroe), tulkojumā "dzelzs", jo pilsētas apkārtnē atradās dzelzs atradnes. Senās Romas laikā pilsētas nosaukums bija Augusta Trajana par godu imperatoram Trajānam. Bizantijas laikos pilsētas nosaukums bija Irinipole (Irinipolis) par godu imperatorei Irīnai.

717. gadā Stara Zagora un apkārtējais apgabals tika piešķirts Bulgārijai par bulgāru palīdzību cīņā pret arābiem pie Konstantinopoles. Bulgāri pilsētu nosauca par Boruju (Boruy). 1122. gadā pie Stara Zagoras notika Berojas kauja, kurā Bizantijas imperators Joans II Komnēns guva pārliecinošu uzvaru pār pečeņegiem.

1371. gadā pilsētu ieņēma osmaņi un tā palika Osmaņu impērijas sastāvā līdz 1886. gadam. Šajā laikā tās nosaukums bija Eskizagra (Eskizağra), izņemot laiku starp 1854. un 1870. gadu, kad nosaukums bija Železnika (Zheleznik).

Cilvēki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Stara Zagorā dzimuši: