Starptautiskais Valūtas fonds

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
SVF centrālais birojs Vašingtonā

Starptautiskais Valūtas fonds jeb SVF (angļu: International Monetary Fund jeb IMF) ir starptautiska finanšu institūcija, kas pārrauga pasaules finanšu sistēmu ar mērķi nodrošināt tās stabilitāti, tādējādi sekmējot veiksmīgu tās dalībvalstu ekonomisko attīstību un sociālo labklājību. Tās galvenie uzdevumi ir uzraudzīt valūtu apmaiņas kursus, valstu maksājumu blances un citus makroekonomiskos rādītājus. SVF nepieciešamības gadījumā valstu valdībām un centrālajām bankām sniedz tehnisko un finansiālo palīdzību.

SVF dibināts 1945. gada 27. decembrī, tā centrālais birojs atrodas Vašingtonā (Kolumbijas apgabals, ASV). Šobrīd SVF apvieno 186 valstis, arī Latvija kopš 1992. gada 19. maija[1] ir tā locekle.

Kritika[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ekonomists, Lattelecom valdes priekšsēdētājs Gatis Kokins intervijā norāda, ka nav jākritizē SVF par direktīvām, kuru rezultātā neuzlabojas aizdevumus saņēmušo valstu iedzīvotāju labklājības līmenis, jo fonda pamatuzdevums ir restrukturizēt to valstu ekonomiku, kuras nespēj pildīt savas saistības pret aizdevējiem, t.i. restrukturizēt naudas plūsmu, lai valsts varētu apkalpot savus ārējos parādus.[2]

Atsauces un piezīmes[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. http://www.bank.lv/lat/main/all/lvbank/starptautiska_sadarbiba/svf/
  2. Devalvācijas pravietis. // Klubs. Nr2. (182.), 2010., 28. lpp.