The Carpenters

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
The Carpenters
Carpenters - Nixon - Office.png
Grupas dalībnieki 1972. gadā.
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Daunija, ASV
Žanri pops roks, soft roks, easy listening
Darbības gadi 19681983
Izdevēji A&M Records
Mājaslapa www.richardandkarencarpenter.com
Bijušie dalībnieki
Kārena Kārpentere (mirusi)
Ričards Kārpenters

The Carpenters bija amerikāņu popgrupa, kura darbojās no 1968. līdz 1983. gadam. Tajā sākotnēji bija divi dalībnieki: Kārena Kārpentere un Ričards Kārpenters, brālis un māsa. Viņi radīja izteiktu maigu mūzikas stilu, apvienojot Kārenas kontravokālu ar Ričarda harmonizēšanas, aranžēšanas un kompozīcijas prasmēm. Savas 14 gadus ilgās karjeras laikā Carpenters ierakstīja 10 albumus, kā arī daudzus singlus un vairākus televīzijas īpašos ierakstus.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Brāļi un māsas ir dzimuši Ņūheivenā, Konektikutas štatā, un 1963. gadā pārcēlās uz Dauniju, Kalifornijā. Bērnībā Ričards mācījās klavierspēli, mācoties Kalifornijas štata universitātē Longbīčā, savukārt Kārena apguva bungas. Pirmo reizi viņi kopā uzstājās kā duets 1965. gadā un izveidoja uz džezu orientētu Ričarda Kārpentera Trio, kam sekoja vidēja līmeņa grupa Spectrum. 1969. gadā kā Carpenters parakstīja līgumu ar A&M Records, un nākamajā gadā viņi guva lielus panākumus ar hitiem "(They Long to Be) Close to You" un "We've Only Just Begun". Dueta melodiskā popa zīmols radīja rekordlielu hitu ierakstu skaitu Amerikas Top 40 un Adult Contemporary topos, un viņi kļuva par vadošajiem pārdevējiem mīkstā roka, vieglas klausīšanās un pieaugušo mūsdienu mūzikas žanros. Viņiem bija trīs singli ar pirmo numuru un pieci singli ar otro numuru Billboard Hot 100 un 15 populārākie hiti Adult Contemporary topā, kā arī 12 top-10 singli.

Pagājušā gadsimta 70. gados duets nepārtraukti koncertēja, kas viņus pakļāva pastiprinātai spriedzei; Ričards 1979. gadā paņēma brīvu gadu pēc tam, kad bija kļuvis atkarīgs no Quaalude, savukārt Kārena cieta no anorexia nervosa. Viņu kopīgā karjera beidzās 1983. gadā, kad Kārena nomira no sirds mazspējas, ko izraisīja anoreksijas komplikācijas. Plašs ziņu atspoguļojums par šiem apstākļiem palielināja sabiedrības izpratni par ēšanas traucējumiem. Viņu mūzika turpina piesaistīt kritiķu atzinību un komerciālus panākumus. Viņi ir pārdevuši vairāk nekā 90 miljonus ierakstu visā pasaulē, padarot viņus par vienu no visu laiku visvairāk pārdotajiem mūzikas māksliniekiem.

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]