Vikipēdija:Vikipēdijas latviešu valodā kopienas tehniskās vēlmes

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Šajā lapā Vikipēdijas latviešu valodā kopienas dalībnieki tiek aicināti izteikt savas tehniskās vēlmes/vajadzības, tā norādot, kas viņiem ir svarīgs vai darbību Vikipēdijā traucējošs. Ikgadējās globālās aptaujas lokālā versija.

Šādas diskusijas nepieciešamības pamatojums no rīku/botu/gadžetu izstrādātāju puses: "Mēs, izstrādātāji, ne vienmēr zinām, kas kopienai ir nepieciešams tās dalībnieku vajadzību un vēlmju apmierināšanai; lai cilvēku spētu darboties efektīvi, koncentrējoties uz tiem uzdevumiem, ko nevar paveikt automatizēti. Izstrādātāji spēj sniegt daudz lielāku devumu kopienai, ja viņiem ir zināmas tās vajadzības". Ja kādu problēmu nevar risināt lokāli, to var virzīt tālāk uz, piemēram, globālo Community Wishlist Survey.

Par formātu - laikam brīvā teksta formāts, manos (Edgara2007) plānos nebija paredzēta baigā balsošana. Bet varat izvērsties. Es arī aicinātu izteikt jebkāda līmeņa idejas, arī rozā ponijus. Protams, jāņem vērā cilvēkresursi, bet šis ir labs materiāls arī dažādiem hakatoniem un citām akcijām.

Vikidati infokastēs[labot pirmkodu]

Šis atvieglotu datu atjaunināšanas procesu, kā arī ietaupītu to laiku, kas tiek pavadīts pie jaunu infokastu pievienošanas rakstiem. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 30. jūlijs, plkst. 20.51 (EEST)

reFill[labot pirmkodu]

Pielāgošana darbam mūsu vikipēdijā. Lieti nāktu talkā manā nebeidzamajā karā par atsaucēm, šajā gadījumā automātiski uzlabojot noformējumu jau esošajām atsaucēm, ko līdz šim nācies darīt ar roku. —Turaids (diskusija) 2019. gada 31. jūlijs, plkst. 08.00 (EEST)

Vai esi mēģinājis lietot vizuālā redaktora automātisko atsauču ģenerēšanu? Strādā vairumā gadījumu. --Papuass (diskusija) 2019. gada 31. jūlijs, plkst. 09.13 (EEST)
Par reFill - ir pieejama šī paša rīka v2 (nezinu, kāpēc viņš to nepublicē kā galveno versiju; it kā jau ir rīks tāds pajauns/tūļa autors nav pārāk aktīvs, bet lielākajā daļā gadījumu strādā forši). Es gan šo pats izmantoju, lai atsauces aizpildītu ar botu. Neesmu to darījis masveidā, jo es tā kā gaidu, kad rīks uzlabosies (man nepatika datumi). --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 31. jūlijs, plkst. 09.26 (EEST)
Paldies, abus izmēģināšu! —Turaids (diskusija) 2019. gada 3. augusts, plkst. 07.46 (EEST)

Vai tu zināji? sociālajos tīklos[labot pirmkodu]

Edgars2007 jāpabeidz tehniskais rīks, kas nodrošina "Vai tu zināji?" faktu publicēšanu sociālajos tīklos, savukārt Papuass jādod atļauja izmantot sociālo tīklu kontus šim mērķim. --Biafra (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 09.55 (EEST)

Mans privātais viedoklis: Facebook varam droši likt vairākus faktus dienā, bet Twitter sliecos par jauna konta izveidi (Fakti no Vikipēdijas?). Tas saistīts ar to, kā cilvēki patērē konkrētā sociālā tīkla saturu. Facebook nerādīs visus ierakstus visiem sekotājiem, bet Twitter cilvēki v=mēdz lasīt visu ziņu lenti un tad tāda lieta kā "par daudz satura" ir iespējama un var zaudēt sekotājus. Instagram (AgrisR) domāju, ka formāts vispār neatbilst. --Papuass (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 10.54 (EEST)
par IG nav viedokļa, par FB īsti arī nav. par TW piekrītu, ka pastāv bažas par to, ka apgrūtināsim cilvēkus ar pārmērīgu satura daudzumu. cita konta (nelabojama) problēma ir tā, ka šim kontam nebūs sekotāju. jau esošajam nav daudz. tikpat labi tam var būt tieši pretējs efekts - piesaistīsim jaunus sekotājus. jo tas, ka mēs cīnamies par Panorāmas brīvību interesē 10 cilvēkus, bet tas, ka Igaunijas resnākajā kokā varēja iekāpt septiņi cilvēki varētu interesēt daudz lielāku skaitu. varbūt sākumam varam pamēģināt retā intensitātē - viens posts divās dienās, viens posts trijās dienās? un tad varēsim izdarīt secinājumus, kā sekotāji reaģē. --Biafra (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 11.19 (EEST)
Risinājums varētu būt no viena konta reizēm retvītot otru. Man liekas, ka Twitter sekotāju skaitam nav jābūt pašmērķim. Mērķis tomēr ir popularizēt Vikipēdijas saturu un varbūt, ka divi Twitter konti nosegs dažādas auditorijas. Piemēram, kontam DienasCitats ir 10 tūkstoši sekotāju liekot tieši vienu tvītu dienā. --Papuass (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 11.24 (EEST)
"Joined August 2010" te būs galvenais iemesls. bet ok, galvenais ejam uz priekšu. --Biafra (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 13.26 (EEST)
Instagram faktus varam likt story sadaļā, tāpat kā šobrīd tiek darīts, publicējot "Šī diena vēsturē". Facebook tas būtu tieši laikā, ņemot piemēru no Vikipēdijas angļu valodā, kuri publicē interesantākos rakstus. --AgrisR (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 14.07 (EEST)
Un kas ar draugiem.lv? --Jānis U. (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 16.04 (EEST)
Šobrīd nav neviena dalībnieka, kas tur uzturētu kopienas lapu. --Papuass (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 17.04 (EEST)
...un vispār tas serviss ir pusbeigts, tie mani paziņas, kas vēl draugos skatās, to dara tīri spēlīšu dēļ. No otras puses, sekotāji lapai ir, ja atdzims, gadu-divus vēl kāds lasīs.--Egilus (diskusija) 2019. gada 29. augusts, plkst. 18.33 (EEST)
Pašlaik ir plānots 1 ieraksts dienā, to, protams, varēs mainīt. Un pašlaik vismaz kā izmēģinājumu ir plānots tikai Tviteris un Facebook. Instagram varēs pieslēgt pēc tam, ja pasākums aizies, bet par draugiem.lv - nu nez, nav plānos. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 4. septembris, plkst. 19.26 (EEST)

Rakstu uzraudzības reģistrs[labot pirmkodu]

Reizēm gadās atvērt kādu manu sen veidotu rakstu, bet tajā informācija ir novecojusi, dzīvē jau viss ir radikāli mainījies. Tad nu gribētu ik pēc kāda perioda pārskatīt sevis uzraudzītos (ne visus, bet speciāli atzīmētus) rakstus, lai atjaunotu informāciju. Šajā periodā droši vien kādi citi lietotāji arī ir labojuši, bet bieži vien tie ir tikai gramatiski labojumi nevis satura aktualizēšana. Tātad varētu būt kaut kāds reģistrs Vikipēdijā vai ārpus tās, kur atzīmētu, pēc kāda perioda man ir jāpārskata raksts. Tas būtu kārtojams, piemēram no vecākajām uz jaunākajām manis izmaiņām (vai speciālas atzīmes). Tad varētu sākt ar vecākajiem un tā iet visiem cauri. Kad būtu atjauninājis rakstu (vai tikai pārbaudījis, neveicot nekādas izmaiņas), atzīmētu, pēc cik ilga laika nākamreiz pārbaudīt. Tas ļautu nepalaist garām nevienu rakstu. --Dainis (diskusija) 2019. gada 18. septembris, plkst. 00.51 (EEST)

Es gribētu apgalvot, ka šādas funkcijas daļēji pilda šis rīks, protams, visdrīzāk ne tik masveidīgi (nu tūkstošiem rakstu). Bet pieņemu, ka Tu domā arī ko līdzīgu šim. Šķiet, ka labi varētu iekļauties šajā rīkā, kur tā varētu būt kā papildopcija; tāpat plānos ir to globalizēt ar v2. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 18. septembris, plkst. 17.08 (EEST)
tieši gribēju rakstīt, ka ar Reminders rīku pilnīgi varētu pietikt. --Biafra (diskusija) 2019. gada 18. septembris, plkst. 17.17 (EEST)
Jā, drīzāk tuvāks vēlmei ir NPP. Tur tad būtu nevis "Izveides laiks", bet datums (bez laika), kad uzlikta (vai atjaunota) pazīme "pārskatīt rakstu vēlāk". Varbūt pat nav vajadzīgs uzlikt kaut kādu periodu, bet būtu labi pielikt kaut kādus tagus (kategorijas), pēc kuriem varētu atlasīt. Čakarīgs (cik apskatīju Remainder) ir ieraksta pievienošanas process. Ideālā gadījumā pašā Vikipēdijā pie raksta būtu panelītis ar pogu "pārskatīt rakstu vēlāk" ar tagu pievienošanas lauku (un varbūt termiņš mēnešos, varbūt gados). --Dainis (diskusija) 2019. gada 18. septembris, plkst. 21.46 (EEST)