Vikipēdija:Vikipēdijas palīdzības sadaļas sakārtošanas iniciatīva

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Šajā lapā tiek apkopota informācija par Vikipēdijas palīdzības sadaļas sakopšanu.

Apspriedes sanāksme[labot pirmkodu]

Sanāksme kalpoja kā starta punkts ilgi apspriestajai idejai par Vikipēdijas palīdzības sadaļas sakārtošanu, lai tā būtu ērti atrodama, aktuāla, cilvēkiem saprotama.

Diskutējām par eksistējošajām Latviešu valodas Vikipēdijas palīdzības lapām (prezentācija), izdarījām dažus secinājumus un izlēmām veikt dažus tālākos soļus.

Sanāksmes secinājumi[labot pirmkodu]

Secinājums apstiprināja sākotnējo pieņēmumu:

Esošās palīdzības lapas ir nesakarīgas un tās neveicina jaunu dalībnieku iesaistīšanos un palikšanu Vikipēdijā.

Nepieciešamie tālākie soļi:

 • darba videi: izveidot iekšējā projekta vietni, kurā strādājam pie jaunajām palīdzības lapām, diskutējam utt. (uzņēmās Edgars2007),
 • izveidot jaunu, visaptverošu palīdzības lapu struktūru, kur savstarpēji saistīti un organizēti izkārtotos viss, kas šobrīd izsvaidītos dažādās vietās,
(ir piedāvājums izmantot Vācu valodas Vikipēdiju par paraugu, Edgars2007 uzņēmies izveidot un piedāvāt vērtēšanai sākotnējo struktūras versiju uzlabošanai)
 • pārkopēt saturu no daudzajām palīdzības lapām uz jauno struktūru,
 • sakārtot, strukturēt, labot un pārakstīt, papildināt un dzēst, aktualizēt, lai sasniegto to līmeni un viendabību, kādu gribam redzēt,
(jau pieteikušies silraks un provizoriski arī neklātienes darbam gatavie AgrisR un Treisijs)
(tālākās lapas tās pašas, atšķiras pieeja un izkārtojums vieglākai uztveramībai tieši iesācējiem)
 • identificēt ar palīdzības lapām saistītās citas vietas, kur jāveic izmaiņas, lai tās darbotos vienotā sazobē ar jauno palīdzību:
  • rakstu uzlabošanas veidnes,
  • rakstu dzēšanas veidne,
  • sveiciena teksts (piedāvājam, nedaudz pielāgojot, pārtulkot Angļu valodas Vikipēdijas paraugu),
  • informatīvās veidnes,
  • sveiciens nereģistrētiem lietotājiem (labojot lapas),
  • raksta izveides rīks sākumlapā (meklēt citas šādas vietas pieteicies Meistars Joda).

Aicinām visus vikipēdistus:

 • rakstīt diskusijā savus priekšlikumus vai iebildumus piedāvātajam plānam (ja tādu nebūs, jāpieņem, ka kopiena plānu kopumā atbalsta),
 • nospraužam termiņu desmit dienas, līdz 22. augusta beigām, kuru laikā gaidām iebildumus un, ja tādi ir, uzlabojam plānu vai arī (ja nav atrodams konsensus) uzsākam balsošanu par vai pret piedāvāto palīdzības lapu pārveides plānu. ja iebildumu nav — pieņemam, ka plānu kopiena ir apstiprinājusi,
 • iesaistīties uzlabošanā!

Pēc šobrīdējā plāna — septembris kļūs par Vikipēdijas palīdzības lapu sakopšanas mēnesi !

Kopienas viedoklis[labot pirmkodu]

Līdz 22. augusta beigām netika saņemti iebildumi vai priekšlikumi piedāvātajam Vikipēdijas palīdzības lapu pārveides plānam, tādēļ pieņemam, ka kopiena to apstiprina, ir dota zaļā gaisma īstenošanai.

Aptuvenā palīdzības sadaļas struktūra[labot pirmkodu]

Diskusija[labot pirmkodu]

Protams, ne visi temati ir pirmā svarīguma. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 30. augusts, plkst. 00.01 (EEST)

Sakopējo puslīdz visu saturu no esošās palīdzības (tuvākajās dienās ceru iziet cauri arī pārējām lapām) strukturizēšanai un citām darbībām. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 30. augusts, plkst. 00.43 (EEST)
@Edgars2007: Ir vēlme likt saites starp palīdzības saitēm, bet tagad (Vikipēdija:Vikipēdijas palīdzības sadaļas sakārtošanas iniciatīva/Lapas/) tas varētu sagādāt problēmas nākotnei, ir kāds risinājums? (un vēl, kā rakstu vednis iekļaujas?) --silraks (diskusija) 2019. gada 23. septembris, plkst. 22.07 (EEST)
Vari likt final linku "Palīdzība:Šis un tas" vai arī "Vikipēdija:Vikipēdijas palīdzības sadaļas sakārtošanas iniciatīva/Lapas/Šis un tas". Kā vēlies. Rakstu vedni - will see, sapulcē es vispār dzirdēju tekstu no sērijas "nafig". --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 24. septembris, plkst. 09.35 (EEST)