Vizuālais romāns

Vikipēdijas lapa
Vikipetane attēlota tipiskā vizuālā romāna stilā.

Vizuālais romāns (japāņu: ビジュアルノベル bijuaru noberu) ir videospēļu veids, kas apvieno komiksu (vai mangu, dažkārt filmu), radiolugu un prozas elementus. Vizuālie romāni kļuva populāri Japānā 20. gadsimta deviņdesmitajos gados.[1][2] Atšķirībā no platformu spēlēm un šaujamspēlēm, spēlētājs nekontrolē tēla ķermeni un nepārvieto to pa spēles laukumu. Tā vietā spēlētājam ir šaurs darbības izvēles lauks. Tipiski ir tikai trīs vai četras vienkāršas darbības no kurām spēlētājs var izvēlēties.

Parasti vizuālajos romānos ir attēlots fonā kāds tēls (zīmēts manga stilā), un ir dots teksts, kurā ir aprakstīts, ko šis tēls saka. Dažkārt tiek atskaņots balss ieraksts, kurā tiek nolasīts redzamais teksts un skan fonā mūzika. Spēlētājs lasa dialogu līdz tā vietā uz ekrāna parādās izvēles varianti, kurā dota izvēle, ko spēlētājs var tālāk darīt, nespēlētāja tēli reaģē uz spēlētāja izvēli, kam seko turpmāks dialogs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Dani Cavallaro. Anime and the visual novel: narrative structure, design and play at the crossroads of animation and computer games. McFarland & Company, 2010. 8. lpp. ISBN 0-7864-4427-4.
  2. Josiah Lebowitz, Chris Klug. «Japanese Visual Novel Games». Interactive storytelling for video games: a player-centered approach to creating memorable characters and storie. Burlington, MA : Focal Press, 2011. 192–4. lpp. ISBN 0-240-81717-6. Skatīts: 2012-11-10. Visual novels (or sound novels, as they’re sometimes called) are a popular game genre in Japan.