Vladimirs Gevorkjans

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Vladimirs Gevorkjans
Վլադիմիր Գևւորգյան
Personīgā informācija
Dzimis 1952. gada 28. maijā
Aštaraka, Armēnijas PSR, Karogs: Padomju Savienība PSRS (tagad Karogs: Armēnija Armēnija)
Miris 2008. gada 13. aprīlī (55 gadi)
Maskava, Karogs: Krievija Krievija
Tautība armēnis
Bērni meita
Kosmonauta informācija
kosmonauts
Kosmosā pavadītais laiks nav lidojis kosmosā
Iesaukums 1978. gads
Inženiera darbība
Nozare kosmonautika
Darba vietas NPO Hruničeva, NPO Mašinostoenija
Izglītība Baumana Maskavas valsts tehniskā universitāte

Vladimirs Gevorkjans (Վլադիմիր Գևւորգյան; dzimis 1952. gada 28. maijā, miris 2008. gada 13. aprīlī) bija armēņu inženieris. Bijis PSRS kosmonautu grupā, bet nav lidojis kosmosā.

Vladimirs Gevorkjans dzimis Aštarakā, Armēnijas PSR. 1969. gadā viņš pabeidza vidusskolu Zagorskā, Maskavas apgabalā. 1975. gadā Gevorkjans absolvēja Baumana Maskavas valsts tehniskā universitāti Aparātbūves fakultāti žiroskopu ierīču specialitātē. Pēc tam līdz 1979. gada oktobrim strādāja par inženieri CKBM Fiļu filiāles konstruktoru birojā KB Saljut. Gevorkjans piedalījās orbitālās stacijas Almaz transportkuģa TKS izstrādē.

1977. gada 31. augustā Gevorkjanam atļāva sākt kosmonauta sagatavošanas kursu. 1978. gada 8. decembrī Vladimirs Gevorkjans kā kosmonauts izmēģinātājs ieskaitīts CKBM kosmonautu grupā. 1979. gadā viņš no CKBM Fiļu filiāles pārcelts uz CKBM kosmonautu grupu Reutovā (tagad NPO Mašinostoenija). Gevorkjans gatavojās lidojumam orbitālās stacijas Almaz sistēmā. Pēc Almaz programmas slēgšanas Gevorkjans netika iekļauts kādā konkrētā lidojuma apkalpē. 1987. gada 8. aprīlī NPO Mašinostroenija (bijusī CKBM) kosmonautu grupa tika izformēta.

1987. gadā Vladimirs Gevorkjans iecelts par NPO Mašinostroenija sektora priekšnieku. 1988. gadā viņš sāka strādāt konstruktoru birojā Saljut par imitācijas stenda priekšnieku; izstrādāja stendu, kas imitētu kosmisko vidi. 1989. gadā Gevorkjans kļuva par PSRS Zinātņu akadēmijas zinātniskā ražošanas kompleksa MELAR galveno konstruktoru. 1991. gadā viņš sāka strādāt firmā Tera par ģenerāldirektoru; uzņēmums izstrādāja īpaši precīzas ierīces informācijas reģistrācijai.

Vladimirs Gevorkjans miris 2008. gada 13. aprīlī no galvas smadzeņu vēža.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]