Pāriet uz saturu

Ye Olde Cheshire Cheese

Vikipēdijas lapa
Ye Olde Cheshire Cheese
Ye Olde Cheshire Cheese Public House
Ye Olde Cheshire Cheese
Galvenā kroga ieeja 2006. gadā. Pa labi no durvīm pierakstīti visi monarhi, kuri valdījuši Anglijā kroga pastāvēšanas laikā.
Karte
Vispārīga informācija
Tips krogs
Adrese 145 Fleet Street, Londonas Sitija
Valsts Apvienotā Karaliste
Pašreizējais izmantotājs Samuel Smith Old Brewery
Inaugurācija 1667. gadā

Ye Olde Cheshire Cheese ir viens no Londonas vecākajiem un vēsturiskākajiem krogiem, kas atrodas 145 Fleet Street Londonas Sitijā. Šis krogs tika pārbūvēts un atkārtoti atvērts 1667. gadā pēc Lielā ugunsgrēka, un tas ir pazīstams ar savu autentisko un vēsturisko atmosfēru, kas gandrīz četrus gadsimtus ir piesaistījis rakstniekus, žurnālistus un vēsturiskas personas, tādas kā Čārlzs Dikenss, Gilberts Kīts Čestertons, Marks Tvens.

Ye Olde Cheshire Cheese ir viens no vairākiem krogiem Londonā, kas tika pārbūvēts neilgi pēc 1666. gada Lielā ugunsgrēka. Šajā vietā ir bijis krogs kopš 1538. gada. Lai gan ir vairāki vecāki krogi, kas ir saglabājušies, jo atradās ārpus Ugunsgrēka zonas vai kā The Tipperary Fleet Street ielas pretējā pusē, tie bija būvēti no akmens, šis krogs joprojām piesaista interesi, jo tā iekšpusē trūkst dabiskā apgaismojuma.

Daļa no kroga iekšpuses interjera koka paneļiem ir datējami ar deviņpadsmito gadsimtu, saglabājušies arī daži vecāki, iespējams, oriģināli. Tiek uzskatīts, zem kroga esošie velvju pagrabi pieder 13. gadsimta karmelītu klosterim, kas kādreiz atradās šajā vietā. Ieeja šajā krogā atrodas šaurā ieliņā un no ārienes izskatās necili, tomēr, ieejot iekšā, apmeklētāji sapratīs, ka krogs aizņem daudz vietas un tajā ir daudz bāru un tumšu telpu. Ziemā apkurei tiek izmantoti atvērti kamīni, lai bāru sasildītu. Bāra telpā ir izliktas plāksnes, kurās redzami slaveni cilvēki, kuri bija regulāri tā apmeklētāji.

Pašlaik krogs pieder un to pārvalda Samuel Smith Old Brewery.

Papagailis Pollija

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Apmēram 40 gadus Ye Olde Cheshire Cheese bija saistīts ar pelēko papagaili vārdā Pollija. Pēc tās nāves 1926. gadā aptuveni 200 laikrakstu visā pasaulē bija izvietoti nekrologi, bet sēru ziņa tika nolasīta radio stacijā 2LO.[1]

Krogs 1980. gadā

Erotiskās flīzes

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1962. gadā krogs Londonas muzejam uzdāvināja vairākas erotiskas Parīzes flīzes, kas tika ņemtas no kroga augšējām istabām.[2] Šīs flīzes liecina, ka astoņpadsmitā gadsimta vidū telpas tika izmantota arī kā bordelis.[3]

  1. Gedge, Matt. "The Rude Parrot of Fleet Street". Retrieved 3 February 2016.
  2. Cruikshank, Dan (2009) [2009]. The Secret History of Georgian London. London: Random House. pp. 173–7. ISBN 9781847945372.
  3. https://web.archive.org/web/20140110195954/http://www.museumoflondonprints.com/image/415950/an-erotic-relief-tile-c-1714-1837

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]