Portāls:Sports

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Sports and games.png Sports   Basketball.png Basketbols   Alonso-WPF1logo.png Formula 1   Soccer ball.svg Futbols   Hockey puck 2.jpg Hokejs  

Sports and games.png
Laipni lūdzam sporta portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par sporta veidiem, sportistiem, sporta komandām un citām ar sportu saistītām lietām.
izmainīt  

Sporta portāls

Sports and games

Sports ir fiziskas aktivitātes, kas tiek veiktas saskaņā ar publiski pieņemtiem noteikumiem atpūtas nolūkā: sacensībai, pašpriekam, lai gūtu atzinību, spēju izkopšanai. Sports ir visu veidu individuālās vai organizētās aktivitātes fiziskās un garīgās veselības saglabāšanai un uzlabošanai, kā arī panākumu gūšanai sporta sacensībās. Ir ļoti daudz sporta veidu, un cilvēki tam tērē daudz laika un naudas, ja ne kā dalībnieki, tad kā skatītāji.

Rādīt jaunas sadaļas
izmainīt  

Izmeklēts raksts

GalatasaraySKFootballTeam.JPG

Stambulas "Galatasaray" (turku: Galatasaray Spor Kulübü, Galatasarajas sporta klubs), arī Galatasaray SK, Galatasaray AS vai vienkārši Galatasaray ir Turcijas sporta klubs, kas bāzēts Stambulā un tas kļuvis populārs ar tā futbola komandu. Kluba futbolisti 17 reizes ir izcīnījuši Turcijas čempionu titulu. Sporta klubu 1905. gadā dibināja Ali Sami Jens ar saviem līdzgaitniekiem no prestižā Galatasarajas Liceja. Turcijas futbola vēsturē Galatasarajas sporta klubs ir bijis visveiksmīgākais un tas ir izcīnīgis vairāk apbalvojumus, nekā jebkurš cits Turcijas sporta klubs.

Galatasarajas klubam pieder arī labākie pasaules rekordi no visiem turku klubiem. Klubs bija pirmais no Turcijas, kas ieguvis ievērojamu UEFA titulu, kad pārspēja Anglijas Arsenal UEFA kausa izcīņā (1999-2000). Otrs lielākais sasniegums bija uzvara 2000. gada UEFA čempionu līgā pār Los Galácticos uzvarētājiem Real Madrid. 2001. gada janvārī kluba iekļuva "Labāko Pasaules futbola klubu" topa sarakstā.

Galatasarajas sporta klubs aptver arī mazākas sporta sekcijas - vieglatlētika, basketbols, ratiņkrēslu basketbols, volejbols, ūdens polo, peldēšana, airēšana, burāšana, džudo, bridžs un motosports. Tagad šīs nozares gandrīz netiek attīstītas, neskatoties uz to, ka 1987. gadā Galatasarajas sporta klubs bija ieguvis godalgotās vietas 16 dažādos sporta veidos.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Brodeur beaten for a goal.jpg
Autors: K. P. Storms

Kristofs Šuberts pārspēj Martinu Brodēru 2006./07. gada NHL regulārās sezonas spēlē.

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Sports ir saistīti šādi portāli:

Basketball.png Basketbols
Alonso-WPF1logo.png Formula 1
Soccer ball.svg Futbols
Hockey puck 2.jpg Hokejs
izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Martins Dukurs 2010 Vancouver.jpg

Martins Dukurs (dzimis 1984. gada 31. martā Rīgā) ir latviešu skeletonists, 2010. gada Vankūveras Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, kā arī divkārtējs Pasaules kausa izcīņas uzvarētājs (2009.—2010.; 2010.—2011.), 2011. gada Pasaules čempions un divkārtējs Eiropas čempions. Par sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Bērnībā nodarbojies ar volejbolu, vieglatlētiku. Ar skeletonu nodarbojas kopš 1998. gada, taču LOV sastāvā ir no 2004. gada. 2006. gada Turīnas olimpiādē viņš ieguva 7. vietu, bet 2007. gada Pasaules čempionātā — 6. vietu. 2009.—2010. gada Pasaules kausa izcīņā kļuva par uzvarētāju kopvērtējumā, gūstot uzvaras arī četros Pasaules kausa posmos, tai skaitā pēdējā — Īglsā, Austrijā, kad vienlaicīgi kļuva arī par 2010. gada Eiropas čempionu. Martins Dukurs ir vienīgais neatkarīgās Latvijas sportists, kas uzvarējis Pasaules kausa kopvērtējumā kādā no ziemas sporta veidiem. Šos abus panākumus viņš atkārtoja 2010.—2011. gada sezonā.

izmainīt  

Vai tu zināji...

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

  • Rakstīt jaunus rakstus, kas saistīti ar sportu, un papildināt esošos.
  • Atjaunot sen neatjaunotas biogrāfijas, atjaunot informāciju par sportistu pašreizējo klubu vai pēdējiem sasniegumiem, kā arī, protams, atjaunot dažādu klubu sastāvus.
  • Trūkst arī daudz izsmeļošu rakstu par dažādiem sportistiem, sporta klubiem, Olimpiskajām spēlēm un sporta veidiem.
izmainīt  

Vikiprojekti

Kas ir portāls? | Portālu saraksts

Latviešu Vikipēdijas portāli:

P vip.svg Cilvēki  · Terrestrial globe.svg Ģeogrāfija  · Crystal Clear app krita.png Māksla  · Sports and games.png Sports  · P history.svg Vēsture  · Science-symbol-2.svg Zinātne
Flag-map of Latvia.svg Latvija  · Flag of Turkey.svg Turcija  · Eighth notes and rest.svg Mūzika  · Basketball.png Basketbols  · Alonso-WPF1logo.png Formula 1  · Soccer ball.svg Futbols  · Hockey puck 2.jpg Hokejs  · Gnome-security-medium.svg Otrais pasaules karš  · RocketSunIcon.svg Astronomija  · Celestia.png Kosmonautika