Pāriet uz saturu

Antons Čehovs

Vikipēdijas lapa
Antons Čehovs
Антон Чехов
Antons Čehovs 1904. gadā
Antons Čehovs 1904. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1860. gada 29. janvārī
Valsts karogs: Krievijas Impērija Taganroga, Jekaterinoslavas guberņa, Krievijas Impērija
Miris 1904. gada 15. jūlijā
Valsts karogs: Vācijas Impērija Bādenveilera, Vācijas Impērija
Tautība krievs
Brāļi mākslinieks Nikolajs Čehovs
Paraksts
Literārā darbība
Pseidonīms Antoša Čehonte (Антоша Чехонте), Mana brāļa brālis (Брат моего брата), Cilvēks bez liesas (Человек без селезёнки)
Nodarbošanās ārsts, rakstnieks, dramaturgs
Valoda krievu
Žanri stāsts, novele, dramaturģija
Augstskola Maskavas Universitātes Medicīnas fakultāte

Antons Čehovs (krievu: Антон Павлович Чехов; dzimis 1860. gada 29. janvārī [v.s. 17. janvārī], miris 1904. gada 15. jūlijā [v.s. 2. jūlijā]) bija krievu īso stāstu rakstnieks un dramaturgs, kā arī ārsts. Viņš tiek uzskatīts par vienu no labākajiem īso stāstu rakstniekiem pasaulē.[1] Par Čehova svarīgākajiem darbiem dramaturģijā tiek uzskatītas četras lugas: "Kaija", "Tēvocis Vaņa", "Trīs māsas" un "Ķiršu dārzs"; daudzi rakstnieki un kritiķi augstu novērtējuši arī viņa īsos stāstus.[2][3]

Čehova sadarbība ar Maskavas Dailes teātri (MDT) ne tikai palielināja paša Čehova popularitāti, bet arī nostiprināja MDT prestižu. Čehova lugas ir vienas no 20. gadsimtā Eiropas teātros visvairāk iestudētajām lugām līdzās Viljama Šekspīra un Henrika Ibsena darbiem.

Piezīmes un atsauces

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  1. «Russian literature; Anton Chekhov». Encyclopedia Britannica. Skatīts: 2008-06-14.
  2. "Greatest short story writer who ever lived." Raymond Carver (in Rosamund Bartlett’s introduction to About Love and Other Stories, XX); "Quite probably the best short-story writer ever." A Chekhov Lexicon, by William Boyd, The Guardian, 3 July 2004. Atjaunots 2007. gada 16. februārī.
  3. "Stories… which are among the supreme achievements in prose narrative." Vodka miniatures, belching and angry cats, George Steiner's review of The Undiscovered Chekhov, in The Observer, 13 May 2001. Atjaunots 2007. gada 16. februārī.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]