Portāls:Māksla

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Makslas-portals1.jpg


izmainīt  

Par ko ir šis portāls?

Māksla ir termins, ko lieto saistībā ar dažādām cilvēka rīcības formām saistībā ar dažādu tādu materiālu un nemateriālu lietu radīšanu, kam piemīt kaut kāda vērtība attiecībā uz mentālajām spējām (psihi jeb prātu), maņām un emocijām. Tādēļ māksla rodas tad, kad cilvēks kaut kā sevi izpauž.

Vārds "māksla" tiek lietots saistībā ar dažādiem radošās izpausmes veidiem, piemēram, mūziku, literatūru, fotomākslu, deju, teātri u.c. Visbiežāk par to runā saistībā ar vizuālajām mākslām, piemēram, glezniecību, tēlniecību un grafiku. Tomēr par mākslu runā arī saistībā ar citiem mākslas veidiem, kas iedarbojas uz pārējām maņām, piemēram, mūzika iedarbojas uz dzirdi.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Watercolours.jpg

Akvarelis ir glezniecības tehnika, kurā izmanto īpašas ūdenī šķīdinātas krāsas - akvareļkrāsas. Par akvareli sauc arī šādā tehnikā darinātu stājglezniecības mākslas darbu.

Akvarelis ir viens no ūdens krāsvielu glezniecības veidiem. Galvenā akvareļa saistvielas sastāvdaļa ir augu līme. Akvareļa saistvielā nav emulsijas. Tās ir arī galvenās akvareļa krāsu atšķirības no temperas un līmes krāsām, kuras arī ir ūdens krāsvielas, bet temperas saistviela vienmēr sastāv no emulsijas, turklāt temperā pārsvarā ir dzīvnieku, bet līmes krāsvielās – tikai dzīvnieku līmes.

izmainīt  

Izmeklēts attēls

[[Attēls:|center|300px|]]

Autors: Stenlijs Kubriks

Stenlija Kubrika pašportrets, strādājot žurnālā "Look".

izmainīt  

Izmeklēts skaņdarbs

Volfgangs Amadejs Mocarts
Vijoļkoncerts Nr. 5 - 1. Allegro Aperto - Adagio - Alegro Aperto
Aranžēts vijolēm un klavierēm. Izpilda Bens Goldšteins, vijole, un Bendiks Eide, klavieres
izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Māksla ir saistīti šādi portāli:

Eighth notes and rest.svg Mūzika
izmainīt  

Vai tu zināji...

Louvre Wiki.jpg
izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

izmainīt  

Ierosinājumi