Armands Ploriņš

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Armands Ploriņš laika posmā no 2007. gada 4. jūlija līdz 2010. gada 6. aprīlim bija Veselības ministrijas valsts sekretārs. Viņš tika iecelts laikā, kad Veselības ministrs bija Vinets Veldre (TP).

A.Ploriņš ieguvis augstāko izglītību Latvijas medicīnas akadēmijā, studējot ārstniecības programmā, un ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, studējot Kvalitātes vadības un vērtēšanas maģistra programmā. Armands Ploriņš papildus apguvis projektu vadību un kvalitātes sistēmu ieviešanu, vadīšanu un uzturēšanu, ieguvis LNKB Sertifikācijas centra sertifikātu kā Kvalitātes sistēmas iekšējais auditors.

No 1997.gada līdz 1999.gadam A.Ploriņš ir bijis Sanitārās robežinspekcijas ostu sektora vadītājs, no 2000.gada līdz 2003.gadam lektors Rīgas Tehniskajā universitātē, kopš 2003.gada docents Rīgas Tehniskajā universitātē, no 2002.gada līdz 2004.gadam Pārtikas un veterinārā dienesta Kvalitātes vadības un uzņēmumu atzīšanas daļas vadītājs, no 2004.gada līdz 2007.gadam Pārtikas un veterinārā dienesta Kvalitātes departamenta direktors. 2007.gada maijā A.Ploriņš kļuva par Veselības ministrijas Administratīvā departamenta direktoru.

Ir iesaistīts skandālā ar Bērnu slimnīcas saimniecības direktora Aivara Lisenko[1] (TP, tā sauktā "partijas melnās kases inkasatora"[2]) iecelšanu amatā.[3] A. Ploriņa darbība Valsts sekretāra amatā ir tikusi asi kritizēta, kā "nododot Ministru kabinetam visparadoksālākos un absurdākos lēmumus, kuru rezultāts ir Latvijas pacientu nāve".[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]