Rīgas Tehniskā universitāte

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Rīgas Tehniskā universitāte
Rīgas Tehniskā universitāte.jpg
Dibināta 1958 (1862. gadā kā Rīgas Politehniskā augstskola)
Tips Valsts universitāte
Rektors Leonīds Ribickis
Studenti 14 997 (2016)
Atrašanās vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Mājaslapa www.rtu.lv
RTU logo.svg

Rīgas Tehniskā universitāte, RTU (1958—1990: Rīgas Politehniskais institūts, RPI) ir otrā lielākā augstskola Latvijā. 1958. gadā atdalīta no LVU; uzskata sevi par agrāko Rīgas Politehniskās augstskolas (1862) un Rīgas Politehniskā institūta (1896—1919) pēcteci. Universitātē ir 9 fakultātes, RTU ir lielākā tehniski orientētā universitāte Latvijā. 2015. gada QS EECA universitāšu reitingā RTU ieņēma 65. vietu starp Austrumeiropas un Centrālāzijas labākajām universitātēm.[1]

Struktūrvienības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīgas Tehniskajā universitātē ir deviņas fakultātes: Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte, E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte, Inženierekonomikas un vadības fakultāte, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte . Tāpat pastāv Rīgas Biznesa Skola, BALTECH studiju centrs, Neklātienes un vakara studiju departaments, Neorganiskās ķīmijas institūts, vairākas pētniecības laboratorijas, Vides modelēšanas centrs un Zinātniskā bibliotēka.

RTU ir filiāles Daugavpilī, Cēsīs, Ventspilī un Liepājā, kā arī pārstāvniecība Indijā.

Novērtējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2017. gada martā RTU paziņoja, ka ieguvusi pirmo vietu starp universitātēm Latvijā starptautiskajā «U-Multirank» reitingā. Visaugstāk (A līmenī) novērtēta RTU absolventu nodarbinātība. Tāds pats vērtējums piešķirts universitātei par bakalaura programmām angļu valodā, par pašu radītajiem jeb spin-off uzņēmumiem, par pēcdoktorantūras studiju procesu un radošumu zinātnē[2].  

Universitātes rektori[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī: Rīgas Tehniskās universitātes rektoru uzskaitījums

Pasaulslaveni mācībspēki un studenti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. QS University Rankings: EECA 2015
  2. Starptautiskajā «U-Multirank» reitingā RTU – pirmajā vietā starp universitātēm Latvijā. / rtu.lv

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]