Bārene (filma)

Vikipēdijas lapa
Bārene
Orphanposter.jpg
Oriģinālais
nosaukums
Orphan
Žanrs
Režisors Žaume Kolets-Serra
Producents
Scenārija autors
  • Deivids Leslijs Džonsons
  • Alekss Meiss
Galvenajās
lomās
Mūzika Džons Otmens
Montāža Timotijs Alversons
Studija
Izplatītājs Warner Bros.
Izdošana
  • 2009. gada 24. jūlijs
Ilgums 123 minūtes
Valsts ASV
Valoda
Budžets 20 000 000 US$
Kopējie ienākumi 78 337 373 US$[1]
IMDb profils

"Bārene" (angļu: Orphan) ir kinokompānijas Warner Bros. 2009. gada trilleris un šausmu filma. Filmas režisors ir Žaume Kolets-Serra. Galvenajās lomās Vera Fārmiga un Pīters Sarsgārds. ASV kinoteātros filmas pirmizrāde notika 2009. gada 24. jūlijā. Latvijā pirmizrāde bija 2009. gada 23. oktobrī.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jauna ģimene - vīrs Džons un sieva Keita -, kuri ļoti pārdzīvo vēl nedzimušā bērna nāvi. Ģimene atrodas uz sabrukuma sliekšņa, tādēļ abi nolemj adoptēt bērnu cerot, ka varbūt jauna bērna ienākšana ģimenē varētu glābt viņu attiecības. Pāra redzes lokā nonāk kāda deviņgadīga meitene Estere, kura esot savādāka nekā citi bērni (netipiski gudra savam vecumam), tādēļ viņu adoptē. Esterei nonākot jauno vecāku mājās, drīz vien sāk notikt dažādas dīvainas lietas. Keita sāk nojaust, ka pie tā varētu būt vainojama mazā meitene, un sāk pieļaut iespēju, ka aiz jaukās eņģelīša sejiņas slēpjas kaut kas nelāgs. Keita rūpējoties par ģimenes drošību nolemj uzzināt “mazā eņģelīša” pagātni, un sāk atklāties baisi notikumi, kuri var apdraudēt visus tajos iesaistītos.

Vērtējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kinokritiķu vidū filma tiek vērtēta dažādi - kā labs trilleris ar neparedzamām beigām, gan arī kā pretadoptēšanas kampaņa. Portālā IMDB filmu vairāk kā 121,5 tūkstoši lietotāju novērtējuši ar vidējo atzīmi 7,0.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]