Bladšots

Vikipēdijas lapa
Bladšots
Bladšots LV plakāts.jpg
Oriģinālais
nosaukums
Bloodshot
Režisors Deivids S.F. Vilsons
Producents
Scenārija autors
Galvenajās
lomās
Mūzika Stīvs Jablonskis
Operators Žaks Žufrets
Montāža Džims Mejs
Studija
Izplatītājs Sony Pictures Releasing
Izdošana
  • 2020. gada 13. marts (ASV)
  • 2020. gada 13. marts (Latvija)
Ilgums 109 minūtes
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda angļu
Budžets 45 miljoni US$[1]
Kopējie ienākumi 33,5 miljoni US$[1]
IMDb profils

"Bladšots" (angļu: Bloodshot) ir 2020. gada ASV supervaroņu filma, kas veidota pēc Valiant Comics tāda paša nosaukuma komiksu sērijas. Tā ir paredzēta kā pirmā filma Valiant Comics paplašinātā visuma filmu sērijā.[2] Filmas režisors ir Deivids S.F. Vilsons (režijas debija), scenārija autori ir Džefs Vodlovs un Ēriks Haisserers.[3] Filmā galvenās lomas atveido Vins Dīzels, Eisa Gonsalesa, Sems Hjūens, Tobijs Kebbells un Gajs Pīrss. Filmas sižets seko ASV armijas jūras kājniekam, kuru nogalināja, lai izmantojot nanotehnoloģijas, atdzīvinātu kā superkareivi, ko organizācija varētu izmantot kā ieroci.

Filmas izstrādi uzsāka 2012. gadā. 2017. gada jūlijā galveno lomu piedāvāja Džēredam Leto. 2018. gada martā noslēdza līgumu ar Dīzelu par galvenās lomas atveidošanu, pārējie aktieri filmēšanas sastāvam pievienojās nākamajos mēnešos. Filmēšana sākta 2018. gada augustā Dienvidāfrikā un turpinājās līdz oktobra beigām.

Filmas "Bladšots" pirmizrāde ASV un Latvijā norisinājās 2020. gada 13. martā. Filma saņēma dažādas kritiķu atsauksmes, tās pasaules ieņēmumi ir 33 miljoni ASV dolāru. Sakarā ar COVID-19 pandēmijas izraisīto kinoteātru slēgšanu visā pasaulē, Sony divas nedēļas pēc filmas pirmizrādes to padarīja pieejamu pasūtīšanai mājsaimniecībās. Filmai ir plānots turpinājums.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 «Bloodshot (2020)». Box Office Mojo. Skatīts: 2020. gada 8. decembris.
  2. Travis Clark. «How Valiant Entertainment is jumping from comics to movies and TV». Business Insider, 2019. gada 18. septembris.
  3. «Bloodshot». WGA Directory.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]