Bruņurupuči nindzjas

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Bruņurupuči nindzjas
Bruņurupuči nindzjas
Pirmā parādīšanās Teenage Mutant Ninja Turtles #1
Komandas locekļi Leonardo, Donatello, Rafaēls, Mikelandželo
Informācija
Tautība Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV

Bruņurupuči nindzjas (angļu: Teenage Mutant Ninja Turtles, arī TMNT un Teenage Mutant Hero Turtles) ir komiksu, animācijas seriālu un filmu franšīze.

Bruņurupuči[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Franšīze stāsta par četriem bruņurupučiem, kuri radioaktīvu vielu ietekmē ir mutējuši par cilvēkiem līdzīgiem radījumiem. Komiksos visiem bruņurupučiem bija sarkanas maskas. Lai nerastos grūtības viņus atšķirt, katram bruņurupucim vēlāk piešķīra atšķirīgas krāsas maskas.

Donatello[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Zinātnieks un izgudrotājs ar violetas krāsas masku. Donatello ierocis ir koka nūja. Viņš ir nosaukts slavenā skulptora Donato di Nikolo di Beto Bardi vārdā.

Leonardo[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komandas līderis ar zilas krāsas masku. Leonardo ieroči ir katanas. Viņš ir nosaukts slavenā mākslinieka un zinātnieka Leonardo da Vinči vārdā.

Mikelandželo[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Oranžas krāsas maska. Mikelandželo ieroči parasti ir nunčaki, lai gan dažos seriālos viņam arī ir pievelkamais āķis, tonfa un trīs sekciju nūja. Viņš ir nosaukts slavenā mākslinieka Mikelandželo Buonarroti vārdā.

Rafaēls[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rafaēlam vienīgajam ir atstāta sākotnēja visu varoņu masku krāsa — sarkana. viņa ieroči ir saiji. Lai gan dažos seriālos viņam arī ir nūja, kuras galos ir saiji. Viņš ir nosaukts slavenā mākslinieka Rafaēla Santi vārdā.

Komiksi (1984-2010)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1994. gada Kevins Īstmens un Pīters Lairds izdeva komiksu par bruņurupučiem nindzjām, kas cīnās pret ļaunumu, visbiežāk asiņaini nogalinot ļaunos tēlus un pēc tam pazūdot. Komikss ātri ieguva popularitāti un tam sekoja vairāki citi. Tos izdeva kompānija Mirage Studios.

Seriāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Animācijas seriāls (1987—1996)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1987. gadā rotaļlietu kompānija Playmates Toys piekrita izlaist bruņurupuču nindzju figūriņas, ja tiks izdots animācijas seriāls. Pēc Kevina Īstmena un Pītera Lairda piekrišanas tika izveidots animācijas seriāls, kas atšķirībā no komiksiem bija daudz bērnišķīgāks un mazāk vardarbīgs, lai piesaistītu bērnu auditoriju. Bija arī citas atšķirības, piemēram, Šrēders tajā bija gandrīz katrā sērijā (komiksos viņš nomira pirmajā izdevumā) un viņam bija daudz palīgi, kā Krengs, Bībops un Rokstedijs. Šo izmaiņu dēļ Kevinam Īstmenam un Pīteram Lairdam šis seriāls nepatika.

"Bruņurupuči nindzjas: Supermutantu Leģenda" (1996—1997)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Bruņurupuči nindzjas: Supermutantu Leģenda" ir japāņu divsēriju animācijas seriāls, kas stāsta par to, kā bruņurupuči atklāj akmeni, kas ļauj viņiem kļūt par supermutantiem.

"Bruņurupuči nindzjas: Nākamā mutācija" (1997—1998)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Bruņurupuči nindzjas: Nākamā mutācija" (angļu: Ninja Turtles: The Next Mutation arī Hero Turtles: Next Mutation) ir filmu iedvesmots seriāls. Tas gan nebija tik populārs un tika pārraidītas tikai 26 sērijas.

Animācijas seriāls (2003—2009)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šī seriāla notikumi tika balstīti uz komiksu motīviem, tikai tajā bija mazāk vardarbības. Seriāla piektā sezona netika pabeigta, lai sestā sezona sāktos ātrāk. Sestā sezona vēstīja par to, kā bruņurupuči nokļuvuši 2105. gadā.

Animācijas seriāls (2012)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2012. gadā kanāls Nickelodeon sāka pārraidīt jaunu bruņurupuču nindzju interpretāciju. Seriāls ir aizguvis vairākus elementus no iepriekšējiem seriāliem, piemēram Krengu. Šis seriāls lielākoties ir veidots izmantojot 3D animācijas programmas.

Filmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmu triloģija (1990—1993)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pilnmetrāžas filma "Bruņurupuči nindzjas" iznāca 1990. gadā. Tai sekoja "Brunurupuči nindzjas 2: Sūklas noslēpums" (angļu: Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze) 1991. gadā un "Bruņurupuči nindzjas 3" (angļu: Teenage Mutant Ninja Turtles III) 1993. gadā.

Bruņurupuči nindzjas (2007)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Bruņurupuči nindzjas" (angļu: TMNT) ir 2007. gada animācijas filma, kas stāsta par to, kas notika pēc Šrēdera sakāves.

Bruņurupuči mūžīgi mūžos (2009)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Bruņurupuči mūžīgi mūžos (angļu: Turtles Forever) ir 2009. gada animācijas filma par to kā 2003. gada bruņurupuči un viņu ienaidnieki satiekas ar 1987. gada bruņurupučiem un viņu ienaidniekiem un 1984. gada bruņurupučiem. Šī filma labi parāda atšķirības starp šiem seriāliem un to kopīgās iezīmes.

Bruņurupuči nindzjas (2014)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014. gadā tika izlaista lielbudžeta mākslas filma "Bruņurupuči nindzas", filmas režisors ir Džonatans Lībesmans.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]