Nickelodeon

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Nickelodeon
Nickelodeon
Formāts Kabeļtelevīzija
Attēla formāts 480i (SDTV)
1080i (HDTV)
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Dibināta 1977. gadā
Raida kopš 1979. gada 1. aprīļa
(kā kanāls Nickelodeon)
Īpašnieks Viacom Media Networks
(Viacom)
Populāri raidījumi SpongeBob SqarePants
The Fairly OddParents
Teenage Mutant Ninja Turtles
Harvey Beaks
Pig Goat Banana Cricket
The Loud House
Nicky, Ricky, Dicky and Dawn
Apraide Karogs: Pasaule Pasaule
Kanāli Nick Jr., NickToons, TeenNick, Nick at Nite, MTV, VH1, TV Land
Mājaslapa nick.com

Nickelodeon jeb Nick ir televīzijas kanāls bērniem un jauniešiem. Kanāls izveidots 1977. gadā ASV ar nosaukumu Pinwheel. Kanāls pieder kompānijai Viacom. Kopš 1979. gada 1. aprīļa kanāls ar nosaukumu Nickelodeon tiek translēts visā ASV teritorijā.

Kanāla mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 17 gadiem, bet darbadienu rīta programma ir paredzēta jaunākiem bērniem vecumā no 2 līdz 8 gadiem. Kanāla programma lielākoties satur kanāla animācijas filmas, filmas bērniem un jauniešiem un situāciju komēdijas. Amerikas Savienotajās Valstīs kanāls raida no 7:00 līdz 21:00 pirmdienās, otrdienās, trešdienās, piektdienās un svētdienās, no 7:00 līdz 20:00 ceturtdienās, kā arī no 7:00 līdz 22:00 sestdienās.

Amerikas Savienotajās Valstīs kopš 1985. gada jūlija kanāls dala vietu ar kanālu Nick at Nite, kas raida vecākas situāciju komēdijas, vairākus oriģinālraidījumus un filmas. Nick at Nite tiek raidīts arī citās valstīs, kā piemēram: Apvienotajā Karalistē un Īrijā. Vācijā, Austrijā un Šveicē Nickelodeon nakts programma tiek dēvēta par NickNight.

Mūsdienās kanāls tiek translēts ļoti daudzās valodās un pasaules valstīs (Japāna, Austrālija, Jaunzēlande, Lielbritānija, Skandināvija, Centrāleiropa, Latīņamerika, Krievija, Moldova, Kazahstāna, Kirgizstāna, Indonēzija, Latvija). Kanālā tiek pārraidītas kanāla animācijas filmas kā Sūklis Bobs Kvadrātbiksis, The Loud House un Harvey Beaks, kā arī situāciju komēdijas kā Nicky, Ricky, Dicky and Dawn un The Thundermans.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nickelodeon vēsture sākās 1977. gada 1. decembrī, kad Warner Cable Communications izveidoja pirmo divu veidu interaktīvo kabeļu sistēmu QUBE Kolumbusā, Ohaio. Warner Cable C-3 kabeļu kanāls raidīja Pinwheel katru dienu[1]. Nickelodeon radās 1979. gada 1. aprīlī, sākotnēji izplatīts Warner Cable sistēmām no satelīta uz RCA Satcom-1 retranslatora[2]. Sākumā kanālā nebija reklāmas. Reklāmas parādījās 1984. gada janvārī.

Pārraides[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nickelodeon programma lielākoties satur oriģinālraidījumus bērniem un jauniešiem, ieskaitot animācijas seriālus (kā piemēram: Sūklis Bobs Kvadrātbiksis, The Fairly OddParents, Miraculous: Tales of Ladybug and Cat Noir, Bruņurupuči nindzjas[3], Harvey Beaks, The Loud House un Pig Goat Banana Cricket), līdz situāciju komēdijām (kā piemēram: Nicky, Ricky, Dicky and Dawn, Spēka reindžeri: Dino Charge, The Thundermans, Henry Danger, 100 lietas ko darīt pirms vidusskolas, Game Shakers, Rokenrola skola un Make It Pop.) kā arī raidījumi mazākiem bērniem (kā piemēram: Team Umizoomi, Ķepu patruļa, Bubble Guppies, Blaze and the Monster Machines, Wallykazam! un Dora un Draugi) Kanāls raida arī atkārtojumus no oriģinālraidījumiem kas vairs netiek uzņemti (kā piemēram: iCarly un Bella un Buldogi kā arī filmas bērniem un jauniešiem.

NickToons[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

NickToons ir nosaukums priekš Nickelodeon kanāla animācijas seriāliem (šis nosaukums tiek izmantots arī Nickelodeon kanālam kurš raida Nickelodeon animācijas seriālus) Līdz 1991. gadam animācijas seriāli, kas tika raidīti Nickelodeon kanālā, nāca no daudzām valstīm. Nickelodeon animācijas seriāli turpina spēlēt lielu lomu Nickelodeon programmā, aptuveni no 6 līdz 7 stundām darbdienās tiek rādīti animācijas seriāli Nickelodeon kanālā un aptuveni līdz 9 stundām brīvdienās tiek rādīti animācijas seriāli Nickelodeon kanālā. Kopš 2006. gada, kad Nickelodeon noslēdza līgumu ar DreamWorks Animation, kanālā ir parādījušies vairāki trīsdimensionāli animācijas seriāli (kā piemēram: Madagaskāras Pingvīni un Fanboy & Chum Chum).

Saistītie kanāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • NickToons kanālā tiek pārraidīti kanāla Nickelodeon animācijas seriāli.
  • TeenNick kanāls paredzēts vecumā no 12 līdz 24[4] gadiem.
  • NickJr. kanāls paredzēts vecumā no 2 līdz 5 gadiem.
  • Nick at Nite (Nick@Nite) kanāls tiek pārraidīts vakaros.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]