Ceļa postenis

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Brasas ceļa postenis. Zemitānu—Skultes un Čiekurkalna—Rīgas-Krasta dzelzceļa līniju krustošanās vieta.

Ceļa postenis ir dzelzceļa sadales punkts, kurā parasti nav ceļa izveidojuma (sliežu ceļu izvērsumu). Posteņos mēdz būt pārmiju pārvedas vilcienu virziena maiņai, kā arī aizsargstrupceļi vai nometošās pārmijas. Posteņi parasti tiek izvietoti dzelzceļa līniju sazarošanās vai krustošanās vietās, kā arī vietās, kur atdalās dažāda tipa vilcienu kustība (piemēram, pasažieru vilcienu - uz pasažieru staciju, kravas vilcienu - uz pieņemšanas parku). Ceļu posteņu funkcijas var izpildīt garāmejas luksofori vai automātiskās lokomotīvju signalizācijas blokposmu robežas. Parasti ceļu posteņi netiek piesaistīti konkrētām apdzīvotām vietām, taču vajadzības gadījumā tie var pildīt arī pasažieru pieturas punktu funkcijas.

Ir arī tā saucamie palīgposteņi, kas nav uzskatāmi par sadales punktiem un kuru uzdevums ir apkalpot dzelzceļa atzarojumu (pievedceļu) pievienošanās vietas.

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • I. J. Aksjonovs, I. G. Sujazovs. PSRS dzelzceļu techniskās ekspluatacijas noteikumu mācību grāmata. R:, Baltijas dzelzceļa pārvalde, 1955, 316. lpp.