Džons Grišams

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Džons Grišams

Džons Rejs Grišams juniors (angļu: John Ray Grisham Jr., dzimis 1955.g. 8.februārī Džonsboro (Jonesboro), Ārkanzasā) ir amerikāņu rakstnieks. Pazīstams ar darbiem juridiskās drāmas žanrā.

Dzimis Ārkanzasas štata ziemeļaustrumu mazpilsētā Džonsboro (Jonesboro) strādnieku ģimenē kā vecākais no četriem bērniem. Mācījās vidusskolā Sautheivenā, Misisipi štatā. 1977. gadā ieguva grāmatvedības bakalaura, bet 1981. gadā jurisprudences doktora grādu Misisipi Valsts universitātē. Pēc universitātes beigšanas strādāja par juristu. 1983. gadā no Demokrātu partijas ievēlēts Misisipi štata Pārstāvju palātā, kur darbojās līdz 1990. gadam.

1987. gadā Grišams pabeidza no darba brīvajā laikā sarakstīto romānu "Laiks nogalināt", kuru kāda izdevniecība publicēja 5000 lielā metienā, un kas neizsauca īpašu interesi (vēlāk šis romāns kļuva par bestselleru). Nākamais romāns - 1991. gadā izdotais romāns "Firma" (The Firm) bija 1991. gada 7. pirktākais romāns ASV. Turpmāk līdz 2005. gadam Grišama romāni deviņas reizes bijuši gada pirktākie romāni ASV.

Dž. Grišema romāni[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]