Dalībnieka diskusija:Мартин Мягер

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
lv-no Šis dalībnieks latviešu valodu prot, tomēr negrib runāt tajā.Information icon4.svg Esi sveicināts(a) Vikipēdijā!


Iesākumā lūdzam iepazīties ar svarīgāko informāciju, kas jāzina, uzsākot darbu!

Pirms pirmā raksta izveides lūdzam izlasīt lapu Raksta izveidošana un apmeklēt rakstu vedni.


Sveiks(a), Мартин Мягер. Esi sveicināts(a) Vikipēdijā latviešu valodā.

Vikipēdija ir brīva enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru var lasīt un rediģēt ikviens.


Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu Vector toolbar signature button.png. Paldies.

Par neadekvātu un apstrīdamu labojumu veikšanu. --Kikos 14:01, 17 decembrī, 2010 (UTC)

Par to pašu. Lai ieviestu šādas globālas izmaiņas ir nepieciešams visas lv vikipēdijas lēmums. Apspriešana un balsošana. Kamēr tas netiks izdarīts, tavas šāda tipa izmaiņas tiks uzskatītas par huligānismu un attiecīgi apkarotas. --Kikos 11:32, 29 decembrī, 2010 (UTC)

Kāda jēga likt rakstu tekstā to pašu informāciju, kas jau ir kreisajā pusē starpviki saitēs? Gadījumos, kad šādu saišu nav, varētu būt citādāk - tas atvieglotu informācijas meklēšanu citvalodu avotos. Minētie piemēri, kā Lavrentijs Berija, kur tas tā nav, ir attiecīgi jālabo, nevis pēc to parauga jāmaina citi raksti. --ScAvenger 15:03, 29 decembrī, 2010 (UTC)
Jēga ir tāda, ka daudz ērtāk meklēt informāciju, ievietotu vienā lappusē, nekā staigajot pa intervikiem. Piemēram, rakstam par Aleksandru Puškinu noteikti ir krievu interviki, tomēr, cēru, ka nekas neiebilst, ka latviešu rakstā ir minēts krievu oriģinālvārds "Александр Сергеевич Пушкин". Tada pati ideja man ir personām, kuri bija pazistami ne tikai pēc viņu oriģinālvārda, bet arī pēc tā svešvalodu formā (nav obligāti krievu; ja kāds, piemēram, Jānis Ulmanis, kaut kur uzstājās/publicēja grāmatus/parakstīja valsts paveles utt. ka Jan Uhlmann, šai vārda formai jābūt minētai vikipēdijas rakstā).
P. S. Nedaudz bibliogrāfijas, kur Keresa vārds ir norādīts krievu valodā:
1. Керес Пауль Петрович. Сто партий. - М.: "Физкультура и спорт", 1966 г. - 384 с.
2. Керес Пауль Петрович, Ботвинник Михаил Моисеевич. Матч-турнир на первенство мира по шахматам. - Харьков: "Фолио", 1999 г. - 304 с.
3. Керес Пауль Петрович. Открытые дебюты. — Таллин, 1949 — 1952. — Ч. 1 - 2.
4. Керес Пауль Петрович. Французская защита. — М.: "Физкультура и спорт", 1958. — 262 с.
Мартин Мягер 16:32, 29 decembrī, 2010 (UTC)
Kārtējā ākstīšanās. Atver papīra formātā enciklopēdiju un paskaties kā tur izskatās šķirkļi, kas tur tiek minēts. Man pietiek ar Aleksandru Puškinu un mierīgi varu iztikt bez tiem tēva vārdiem. --Zemgalietis 16:37, 29 decembrī, 2010 (UTC)
P.S. Ja tas ir tik svarīgi, var ielikt piezīmēs. Pat vizuāli tas izskatās pēc mērkaķošanās, jo pirmie divi teikumi sastāvēs no n-to vārda formu uzskaitījuma. --Zemgalietis 16:40, 29 decembrī, 2010 (UTC)
1. Vikipēdija nav papīra enciklopēdija.
2. Ja kādam būtu pietiek ar pavārdu, tad lai tikai pavārdu atstāsim, visu parējo (vārdu, uzvārdu utt.) dzēšot? Kāpēc citās vikipēdijas ir pieejams minēt pilno vārdu, bet latviešu vikipēdijā - gan nē?
3. n-to vārda formu uzskaitījuma nebūs. Būs divas, maksimum trīs formas.
Мартин Мягер 17:03, 29 decembrī, 2010 (UTC)

nez kādēļ igauņu vikipēdijā Keresam nav vārds krieviski? iespējams, ka tur cien. Мартин Мягер neizdevās to izbīdīt? (neesu gan skatījies labojumu vēsturē.) --Biafra 07:13, 30 decembrī, 2010 (UTC)

Nez kādēļ krievu vikipēdijā rakstos par Nilu Ušakovu, Anatoliju Gorbunovu, Alekseju Vidavski, Oļegu Tolmačovu, Miroslavu Mitrofanovu u. c. ir minēts attiecīgu vārdu latviešu uzraksts? Varbūt, krievu vikipēdijas autori saprot, kā minētie cilvēki ir arī pazistāmi pēc sava vārda latviešu uzrakstu (daži no viņus, varbūt, pat vairāk zināmi pēc lātviešu vārdu formas), un ka šīs latviešu uzraksts tika oficiāli lietots. Un, kas ir interesants, latviešu interviki netraucē tur ielikt latviešu vārda formu krievu rakstā.Мартин Мягер 10:17, 30 decembrī, 2010 (UTC)
minētās personas ir Latvijas pilsoņi, lai arī krievi pēc tautības. Keress nebija Krievijas pilsonis, bet gan PSRS pilsonis. un krievu valoda nebija oficiāla valsts valoda PSRS, ja nemaldos. --Biafra 10:47, 30 decembrī, 2010 (UTC)
Jūs maldāties - krievu valoda bija oficiāla valsts valoda PSRS. Kaut gan tas nebija fiksēts līkumos līdz 1990. gada, tomēr faktiski krievu valoda pildīja valsts valodas funkciju un bija lietvedības pamatvaloda. PSRS pilsoņu pasēs obligāti bija lappuse ar metrisku informāciju (uzvārds, vārds, tēvvārds, dzimšanas datums un vieta, tautība, izdošanas iestāde) krievu valodā; ja pāse bija izdota vienā no PSR vai autonomu PSR, tad tajā bija atsevišķā lappuse ar metrisku informāciju tās PSR/APSR nacionālajā valodā. Tātad, Paulam Keresam pāsē noteikti bija uzrakstīts kā "Paul Keres", tā arī "Пауль Петрович Керес".Мартин Мягер 11:31, 30 decembrī, 2010 (UTC)
Viņa diskusijā pie igauņiem nekas par to netika spriests (vismaz man tā izskatījās), paskatījos dažus labojumus (nejauši izvelētus) - neparādījās viņa vārds krieviski.--FRK (runas/darbi) 07:50, 30 decembrī, 2010 (UTC)
Stukāns, tas tu? --Zemgalietis 17:08, 9 februārī, 2011 (UTC)

Neadekvātu atsauču pieprasīšana[labot pirmkodu]

Par nekonstruktīvu darbību. Tiksi bloķēts ar beztermiņa bloku. --Kikos 17:08, 9 februārī, 2011 (UTC)

Pirms lietot brīdinājuma veidni, lūdzu pārliecināties, vai tev ir administratora tiesības — ja nav, tad apgalvojums, ka lietotājs var tikt uz laiku bloķēts īsti neatbilst patiesībai. --SpeedKing (runāt  · devums) 18:09, 10 februārī, 2011 (UTC)

Sveiki![labot pirmkodu]

Lūdzu nespamojiet manā diskusiju lapā, jo jums nav pilnvaru, kas ļautu izteikt brīdinājumus citiem. Un vai jūs nevarētu vispirms uzsākt diskusiju pie raksta diskusijas pirms veikt apšaubāmus labojumus. Ļoti apšaubu jūsu zināšanu līmeni un diez gan droši secinu, ka jūs šeit neesat nācis ar mērķi papildināt vikipēdiju, bet gan izvērst kādu politisku kašķi. Jums tiešām nav nekas labāks, ko darīt piektdienas vakarā, vai arī pie vainas ir pilnmēness? --Zemgalietis 17:06, 18 februārī, 2011 (UTC)

Kas man darīt piektdienas vakarā un kas tām ir pie vainas - nav Jūsu daļa. Ja Jūs neuzticat manām zināšanam, es piedavāju Jums citātu no juridiskās vārdnīcas [1], kas ir profesionālu sastadītā (atšķirībā no Vikipēdijas, kurā raksta katrs, kas grib): "КОНЦЕНТРАЦИОННЫЙ ЛАГЕРЬ - место массового заключения гражданского населения либо военнопленных, обычно во внесудебном порядке. В отличие от обычных мест лишения свободы К.л. создаются тоталитарными режимами в период террора либо колониальными - в период военных действий; заключение в К.л. не носит обычно характера уголовного наказания". Padomju labošanas darbu nometnēs cilvēki bija ieslodzīti pēc krimināltiesas lēmuma un ieslodzīšana bija ka kriminālsods. Мартин Мягер 17:19, 18 februārī, 2011 (UTC)
Nu, katrs jau var ierakstīt kaut ko internetā un apakšā uzlikt parakstu, ka tā ir juridiskā vārdnīca. Nav norādīta ne izdevniecība, ne vieta, kur izdota, ISBN kods. Smieklīgs avots, ja vēl atceras, ka Krievijā joprojām gadu no gada copy+past izdot literatūru, kas nāk no padomju laikiem :) --Zemgalietis 17:22, 18 februārī, 2011 (UTC)
Tas gan ir muļķīgi domāt, ka visa padomju literatūra ir nepareiza, mēlīga vai aizdomīga. Мартин Мягер 17:30, 18 februārī, 2011 (UTC)
Bet tas jau neliedz man apšaubīt avotu, jo internetā informāciju var ievietot jebkurš. Tik pat labi varējāt atsaukties uz kādu forumu. --Zemgalietis 17:46, 18 februārī, 2011 (UTC)
Nu ko lai es teiktu - nāciet uz bibliotēku un tur paskatīties literatūrā, ja Jūs vispar neticiet interneta avotiem. Nu nevaru es taču atsūtīt Jums grāmatu - tas būtu pardārgā dāvana. Мартин Мягер 17:59, 18 februārī, 2011 (UTC)
Vai man tiešām ir jālūdz, lai kāds administrators iejaucās šajā bezjēdzīgajā muļķošanās akcijā? --Zemgalietis 17:14, 18 februārī, 2011 (UTC)
Esiet uzmanīgāks ar definīcijam. Patlaban es laikam gan redzu huligānismu un nepamatotas atcelšanas no Jūsu pūses. Мартин Мягер 17:22, 18 februārī, 2011 (UTC)
Es jūs slikti saprotu, vai jūs nevarētu rakstīt latviski? --Zemgalietis 17:23, 18 februārī, 2011 (UTC)
Kādā valodā es, Jūsuprāt, rakstīju? Ķīniski? Ebrejiski?
Kas tiešām Jums nav saprotams? Мартин Мягер 17:28, 18 februārī, 2011 (UTC)
Nereti pēc pareizrakstības var spriest par cilvēku vecumu un garīgās attīstības līmeni. Jūsu gadījums to spilgti ilustrē. --Zemgalietis 17:52, 18 februārī, 2011 (UTC)
It īpaši, ja dotā valoda šīm cilvēkam nav dzimtā.
P. S. Nākamreiz lūdzu parakstīties, kad rakstiet manā apspriegumu lapā. Мартин Мягер 17:51, 18 februārī, 2011 (UTC)
Vai tad kāds jums to iemācīties normālā līmenī? --Zemgalietis 17:52, 18 februārī, 2011 (UTC)
Latviešu valodā es esmu atestēts 2. kategorija - es uzskatu to par normālu zināšanu. Мартин Мягер 18:04, 18 februārī, 2011 (UTC)

Te ir vikipedijas piemeortakas tev Mjager.

Seksīgais Čekjūzeris, vispirms, jāparakstās, kad raksta apspriegumu lappusē; otrkārt, ne jau tev nolēmt, kādas vikipēdijas man ir piemerotākas (vai piemeortakas), un beidzot, ne jau visādiem bērniem saukt mani uz "tu". Tagad skic no šeijenes. Мартин Мягер 18:04, 18 februārī, 2011 (UTC)
Мартин Мягер, neņem galvā — Zemgalietis bieži izceļas ar neadekvātu uzvedību un ja turpinās ārdīties, tiks bloķēts, bet Seksīgais Čekjūzeris jau ir bloķēts. P.S. Par rakstu lūgums diskutēt raksta diskusiju lapā. --Digital1 18:07, 18 februārī, 2011 (UTC)

Vandālisms svešās lietotāja lapās[labot pirmkodu]

Netraucejiet man izrēķināties ar man nepatikamu personu. Мартин Мягер 16:57, 11 oktobrī, 2011 (UTC)
Baidos, ka šī nebūs tā vieta, kur publiski kārtot rēķinus. Dariet to pa e-pastu vai kā citādi. Politisku kašķu mums tikai te trūka. --ScAvenger 17:01, 11 oktobrī, 2011 (UTC)
Dodiet man šaja lietotāja datus (vārds, uzvārds, adrese utt.), un mes darīsim to reālā. Мартин Мягер 17:04, 11 oktobrī, 2011 (UTC)
Tā ir Jūsu, ne mūsu problēma. Ne mēs gribam kasīties. Un ņemiet vērā, ka citas vikipēdijas neder kā neatkarīga atsauce. Krievu vikipēdijā, starp citu, ir tieši tādi paši noteikumi. --ScAvenger 17:06, 11 oktobrī, 2011 (UTC)
Vai mēs mūsu problēmu pārvēršam par Jūsu? Vai ari iekļaujām Jūs kašķos? Izrēķināšana bija veikta privātajā vietā un neviens nevienu neaicināja skatīties un iejaukties. Мартин Мягер 17:16, 11 oktobrī, 2011 (UTC)
Ko nozīmē privāta vieta? Arī lietotāju lapas ir Vikipēdijas sastāvdaļa un vandalisms tajās tiek novērsts tāpat, kā citās lapās. Tāpēc arī eksistē administrācija, lai iejauktos. --ScAvenger 17:20, 11 oktobrī, 2011 (UTC)

Gruzija[labot pirmkodu]

Par izmaiņām rakstā Gruzija un pēc vairakkārtējiem brīdinājumiem jūs tiekat bloķēts. Principā par neenciklopēdiskas (tendenciozas) informācijas regulāru ievietošanu. --Kikos (diskusija) 18:41, 6 martā, 2012 (UTC)

Pēdējais brīdinājums[labot pirmkodu]

Par tendeciozu spamu lietotāju Abols‎, Kikos un Zemgalietis diskusiju lapās. Atkārtota vandalisma gadījumā tiksi bloķēts un nenoteiktu laiku! --Digital1 (diskusija) 15:42, 9 maijā, 2012 (UTC)

Kāpēc man nedrikst apsveikt cilvēkus? Parādiet, kur ir rakstīts, ka apsveikumi ir spams!Мартин Мягер (diskusija) 16:58, 9 maijā, 2012 (UTC)
Un vispār, vai ir atļauts mainīt to, kas bija uzrakstīts lietotāja diskusiju lapā? Kāpēc Jūs nodzēšat manus apsveikumus???Мартин Мягер (diskusija) 17:07, 9 maijā, 2012 (UTC)
Ja te būtu kāds admins - latvietis, nobanotu uzreiz. ĒteriskāFejiņa (diskusija) 16:49, 9 maijā, 2012 (UTC)
Tev, naciste, neviens nav jautājis.Мартин Мягер (diskusija) 16:59, 9 maijā, 2012 (UTC)
Es esmu ēteriska, nevis nacistiska fejiņa. ĒteriskāFejiņa (diskusija) 17:02, 9 maijā, 2012 (UTC)
Tavs pirmais teikums ir nacionalistisks.Мартин Мягер (diskusija) 17:08, 9 maijā, 2012 (UTC)

Cienītais Мартин Мягер, visas atbildes uz Jūsu jautājimiem ir atrodamas Lietotāju uzvedības noteikumos.

  • 4.7. Aizliegts jebkādā veidā rediģēt, modificēt un dzēst diskusiju lapā ievietoto informāciju.
  • 4.7.1. Izņēmums ir gadījumi, kad diskusiju lapā tiek veikts vandalisms (..)
  • Vandalisms — apzināta rakstu vai diskusiju lapu bojāšana vai jaunu rakstu izveide, kas neatbilst Vikipēdijas lietošanas pamācībai un satur nesakarīgus simbolus, necenzētus, tendenciozus izteicienus vai rupjības, kā arī tukšu rakstu izveide (bez teksta) vai esošu rakstu pilnīga vai daļēja neadekvāta dzēšana. Vandalisms ir arī raksti, kuri izveidoti ar nolūku morāli aizskart citus lietotājus un/vai traucēt normālu Vikipēdijas darbību.

Es atkārtoju, šis bija pēdējais brīdinājums. --Digital1 (diskusija) 17:22, 9 maijā, 2012 (UTC)

Cienītais Digital1, Jūs neatbildējat uz manu jautājumu: kur Jūs ieraudzījat vandalismu manos apsveikumos? Vai tur bija necenzēti izteicieni, vai rupjības? Мартин Мягер (diskusija) 17:28, 9 maijā, 2012 (UTC)
Vandalisms ir arī raksti, kuri izveidoti ar nolūku morāli aizskart citus lietotājus (..) --Digital1 (diskusija) 18:03, 9 maijā, 2012 (UTC)
Tikpat labi var apsveikt ar miljonu ebreju iznīcināšanu un tūkstošu latviešu izsūtīšanu 25. martā, ja tas Tev šķiet normāli... Cerams, ka atbildēju uz Tavu jautājumu. --GreenZeb — 2012. gada 9. maijā, plkst. 20.55 (UTC +3)
Turklāt pēc brīdinājuma saņemšanas nosauca Fejiņu nelabā vārdā ;) Un vai šajā valstī izmantot PSRS simboliku nebija pretlikumīgi?
P.S. Starp citu, jūsu diskusijas krievu Vikipēdijā arī tika piecūkotas ~~Xil (saruna) 18:00, 9 maijā, 2012 (UTC)
Baltijas valstīs PSRS simbolikas lietošana (pagaidām) ir aizliegta tikai Lietuvā. Kura diskusija tiek piecūkota? Sapratu. --Digital1 (diskusija) 18:06, 9 maijā, 2012 (UTC)
Devuma analīze rāda, ka no konkrētā lietotāja mēs nekā laba nesagaidīsim principā... --ScAvenger (diskusija) 17:29, 9 maijā, 2012 (UTC)

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (otrdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 14 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. jūnijs, plkst. 18.58 (EEST)