Daugavas stadions (Liepāja)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par futbola stadionu Liepājā. Par citām jēdziena Daugavas stadions nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Daugavas stadions
Daugavas stadions
Pamatinformācija
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Pilsēta Liepāja
Adrese Jūrmalas parks 3
Celtniecība no 1925
Atklāts 1925. gadā
Tehniskā informācija
Stadiona garums 105 metri
Stadiona platums 68 metri
Ietilpība
Futbols 4022 cilv.
Papildinformācija
Klubu mājvieta FK Liepāja (Virslīga)
Mājas lapa loc.lv/lv/stadioni/daugavas/

Daugavas stadions ir sporta stadions trešajā lielākajā Latvijas pilsētā Liepājā, kas tika atklāts 1925. gadā. Tā ietilpība ir 4022 sēdvietas. Stadionā savas mājas spēles aizvada Latvijas futbola virslīgas klubs FK Liepāja.

Stadionā Liepājas klubi aizvadījuši Eiropas kausu kvalifikācijas spēles. Vairākas reizes te ir noticis Liepājas pusmaratons, Baltijas kauss futbolā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Stadiona vēsture aizsākās 1922. gadā, kad pilsētas „strādnieku sporta biedrība” vērsās pie pilsētas vadības, lai tai ierāda vietu sporta laukuma ierīkošanai. Tad tika uzbērti vaļņi, bet tiem pa vidu tika ierīkots futbola laukums un skrejceliņi. Uz uzbēruma, kas atradās jūras pusē, tika uzbūvētas 500 skatītāju vietas un pilsētas 300. gada dienas svinībās 1925. gada 14. jūnijā stadions tika oficiāli atklāts.

1933. gadā stadionu nodēvēja par „Pilsētas stadionu”. Divus gadus vēlāk tika labiekārtotas ģērbtuves, skrējēju celiņi un citi vieglatlētikas sektori. Kara laikā tajā tika pat ierīkots lidlauks, bet pēc Vācijas kapitulācijas stadionā notika vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Stadionā tika izbūvētas koka tribīnes 1000 skatītāju vietām un jaunas ģērbtuves ar dušu.

1945. gadā stadionā sāka spēlēt futbolu. No 1940. gadu vidus līdz pat 1950. gadu beigām „Daugavas” stadions kļuva par liecinieku deviņiem futbola čempiona tituliem.

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā stadionā tika uzceltas dzelzsbetona tribīnes ar 5000 skatītāju vietām, tika uzcelts paviljons ar ģērbtuvēm dušas telpām, bet pakotāju un svarcēlāju treniņu nodarbībām tika ierīkota treniņu zāle.

Sešdesmito un septiņdesmito gadu mijā arēnas vieglatlētikas sektori un skrejceliņš tika pie bituma seguma, bet futbola laukums pie jauna zālāja. Vēlāk, astoņdesmito gadu beigās, vieglatlētikas sektori tika pie jauna gumijas seguma, bet sportistu un treneru labsajūtai tika uzcelta jauna divstāvu ēka ar ģērbtuvēm, dušām un administrācijas telpām.

Pēc tam, kad deviņdesmito gadu beigās „Liepājas metalurgs” pārņēma futbola komandu, „Daugavas” stadiona tribīnēs koka solus nomainīja plastmasas sēdekļi. 2001. gada pavasarī tika uzcelta ēka, kurā spēlēm gatavojās futbolisti. Pēc kapitālā remonta ēka kļuva par veselu kompleksu, kurā bija ģērbtuves, trenažieru zāle un sauna ar baseinu. 2003. gadā tika veikti futbola laukuma drenāžas darbi un uzklāts no Somijas atvests zālājs. 2005. gadā „Daugavas” stadions pēc tribīņu rekonstrukcijas ieguva mūsdienīgas arēnas izskatu. Virs galvenās tribīnes tika uzbūvēts jumts un no jauna uzcelta VIP loža. Tāpat uzcēla trīsstāvu informācijas māju un jaunu krāsainu tablo. Stadionā ir iekārtota informācijas aleja, kur var iepazīties ar Liepājas futbola vēsturi un visu „Liepājas metalurga” futbola komandu rezultātiem.

Liepājas stadions „Daugava” tiek uzskatīts par vienu no labākajiem futbola stadioniem valstī un ir izpelnījies vairākkārtējas atzinības.[1]

Objekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Futbola stadions (105x68 metri)
 • Lielās tribīnes (3051 sēdvieta)
 • Mazās tribīnes (971 sēdvieta)
 • Komplekss ar ģērbtuvēm, trenažieru zāli, saunu un baseinu
 • Vieglatlētikas sektors ar skrejceļiem, šķēršļu bedri, lodes grūšanas sektoru, mešanas sektoru, lēkšanas sektoru un tāllēkšanas bedri
 • VIP loža
 • Labiekārtotas vietas preses pārstāvjiem, TV torņi un jaunas telpas informatoram un operatoriem
 • Elektroniskais tablo
 • Divas kafejnīcas
 • Apgaismojums
 • Mini Pitch stadions (20x13 metri)

Galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Daugavas stadions Liepājā
FK Liepāja pret FC Salzburg. 2016. gads 
 
Ieeja stadionā 
 
 

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. «Futbola kluba infrastruktūra». skliepajasmetalurgs.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019. gada 29. oktobrī. Skatīts: 2019. gada 29. oktobrī.