Deivids Nivens

Vikipēdijas lapa
Deivids Nivens
David Niven
Deivids Nivens
Deivids Nivens 1973. gadā
Dzimis 1910. gada 1. martā
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Anglija, Apvienotā Karaliste
Miris 1983. gada 29. jūlijā (73 gadu vecumā)
Valsts karogs: Šveice Šatodē, Vo kantons, Šveice
Nodarbošanās kinoaktieris, rakstnieks
Darbības gadi 1932—1983

Deivids Nivens (angļu: David Niven; dzimis 1910. gada 1. martā, miris 1983. gada 29. jūlijā) bija britu izcelsmes ASV kinoaktieris.

Saņēmis Amerikas Kinoakadēmijas balvulabākais aktieris galvenajā lomā par lomu filmā Separate Tables 1958. gadā. Apmēram piecdesmit gadus strādājis Holivudā, tipiskais ampluā — angļu aristokrāts ar tauriņu ap kaklu un rozi svārku atlokā.

Dzimis Londonā militārpersonas ģimenē. Tēvs krita Pirmā pasaules kara Gallipoli kaujā. Studēja Sandhērstā. Dienēja Maltā un Duvrā. Trīsdesmito gadu sākumā pameta armiju un devās uz Holivudu, kur iesākumā apmetās pie Erola Flinna. Līdz Otrajam pasaules karam spēlēja epizodiskas lomas.

Sākoties Otrajam pasaules karam, atgriezās Anglijā un pieteicās dienestam armijā. Kara laikā viņa dieninieks bija Pīters Ustinovs. Dienēja ienaidnieka rekognoscēšanas karaspēka daļā. Kā aktieris piedalījās vairākās kara laika filmās. Vēlāk intervijās nekad nepieminēja kara laika pieredzi, teikdams, ka tie, kuri apraksta karu, parasti tajā nav bijuši.

Pēc kara atgriezās Holivudā. Pazīstamākās Nivena lomas ir Fileass Fogs 1956. gada filmā "80 dienās apkārt zemeslodei" un galvenā loma 1963. gada filmā "Rozā pantera" (The Pink Panther).

Pazīstamākās filmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]