Diskusija:Grēks

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Labdien J.Lulle, Pārcelšu mūsu diskusiju šeit. Pirmkārt, mani labojumi un papildinājumi vērsti uz pieņemto wiki enciklopēdisko stilu. Rakstā, manuprāt, nevajadzētu pārsvarā būt izklāsts par "ticības patiesībām", tāpēc ieliku atsauces uz katehismu. Arī, manuprāt, mums vajadzētu būt piesardzīgiem ar piemēriem ap tēmu kanona v. valsts likumi, jo raksts ir par reliģisku vai garīgu jēdzienu. Jēdziens grēks ir strīdīgs. Kādas puses apgalvojumiem būs jāpiemin kritiku. Sadarbosimies.--IndulisMX (diskusija) 17:34, 9 oktobrī, 2014 (EEST)

Raksts pats par sevi ir ar reliģisku ievirzi, tādēļ ticības patiesību izklāsts sanāks tā vai tā. Protams, dažādi virzieni to pašu pirmdzimto grēku aplūko dažādi un ikvienam viedoklim ir jātop atspoguļotam. Tā kā arī ticīgie cilvēki dzīvo taja pašā laikā un vietā kur neticīgie, tad baušļu un valsts likumu attiecības būs jāatspoguļo ( bet tas gan vairāk attieksies uz rakstu " bauslis"). Virsrakstu " Ticējumi" nomainīju, jo tas vismaz latviski vairāk saistās ar laika pareģošanu un māņticību. --J.Lulle (diskusija) 18:59, 9 oktobrī, 2014 (EEST)

Man būtu ieteikums vai nu precizēt vai izvairīties no vārda vai apzīmējuma "Baznīca". Tas daudziem lasītājiem var likties vai nu neprecīzs vai dogmātisks.--IndulisMX (diskusija) 08:39, 12 oktobrī, 2014 (EEST)--IndulisMX (diskusija) 08:39, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

" Neprecīzs un dogmatisks" - kā to saprast? --J.Lulle (diskusija) 15:23, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Šeit ir pirmais "atskaites punkts": Baznīca. --IndulisMX (diskusija) 17:56, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Tad var darīt tā: vārdu " Baznīca ( kristiešu kopiena)" lietot , ja lielāko konfesiju ( katoļu, luterāņu, pareizticīgo, baptistu) viedokļi jautājumā neatšķiras. Citos gadījumos varētu lietot vārdu " konfesija" vai attiecīgi " katoļi," " luterāņi," " baptisti" utt. --J.Lulle (diskusija) 01:43, 13 oktobrī, 2014 (EEST)