Dr. Solomatina Acu rehabilitācijas un Redzes korekcijas centrs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Dr. Solomatina Acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrs ir oftalmoloģijas klīnika Elizabetes ielā 75 Rīgā. Klīnika ir dibināta 1995. gadā un tās vadītājs ir Igors Solomatins.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dr. Solomatina Acu centrs ir dibināts 1995. gadā. Pirmajos darbības gados Acu centrs specializējās bērnu un pieaugušo acu patoloģijas diagnostikā, konservatīvajā terapijā, kā arī kataraktas operācijās. Klīnikai attīstoties, jau 1999. gadā tika veikta pirmā eksimerlāzera redzes korekcijas operācija Baltijas valstīs. Kopš tā laika Acu centra speciālisti ir veikuši vairāk nekā 15 000 šāda veida operācijas, un kopējais klīnikas pacientu skaits pārsniedz 150 000.

Klīnikas izveidotājs un vadītājs ir profesors Igors Solomatins, bijušais P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Acu nodaļas ārsts un Rīgas pilsētas 1. slimnīcas Acu nodaļas vadītājs. Solomatins ir Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pasniedzējs un no 2005. gada ir Latvijas Universitātes asociētais profesors.

Sasniegumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Prof. Solomatina Acu centrs ieviesa un popularizēja redzes lāzerkorekcijas tehnoloģijas Baltijas valstīs. Acu centra speciālisti bija pirmie, kas apguva un sāka praktizēt pirmās paaudzes redzes lāzerkorekcijas tehnoloģijas, un klīnikas vadītājs prof. Solomatins veica pirmo redzes lāzerkorekcijas operāciju Baltijas valstīs (1999. g.) un kataraktas operāciju ar lāzeri (2014. g.). Pie klīnikas nopelniem ir pieskaitāmas arī redzes lāzerkorekcijas un kataraktas lāzeoperācijas popularizēšana, kā arī pacientu un ārstu atbilstoša apmācība.

2009. gadā Acu centrs kļuva par pionieri Baltijas valstu vidū redzes lāzerkorekcijā ar femtolāzeri.[nepieciešama atsauce] Klīnika ir pirmā medicīniskā iestāde reģionā, kur sāka piedāvāt jaunākās radzenes ārstēšanas tehnoloģijas: radzenes krosslinkingu un radzenes gredzenu lāzerimplantāciju, veicot keratokonusa ārstēšanu, radzenes transplantācijas operāciju ar lāzera pielietošanu.

Pašlaik prof. Solomatina Acu centrs ir viena no vadošajām oftalmoloģijas klīnikām Baltijas valstīs un vienīgā medicīniskā iestāde reģionā, kur veic kataraktas operācijas ar FemtoCataract lāzertehnoloģijas palīdzību.[nepieciešama atsauce]

Acu centrs strādā kā Latvijas Universitātes klīniskā bāze, kur augstskolas studenti nostiprina un praktizē iegūtās teorētiskās zināšanas, iesaistās pētniecībā un pilnveido savas prasmes. Klīnika ir Carl Zeiss Meditec koncerna oficiālais referatīvais centrs, tāpēc visās operācijās tiek izmantota mūsdienīga un pārbaudīta Carl Zeiss aparatūra.

Starptautiskie sasniegumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Prof. Solomatina Acu centrs aktīvi darbojas arī starptautiskā līmenī. Acu centra vadītājs prof. Solomatins un Dr. Jana Gertnere tika iekļauti starptautiskajā darba grupā, kas strādāja pie trešās paaudzes lāzerkorekcijas tehnoloģijas SMILE izstrādes. SMILE lāzerkorekcijas metode ļauj saudzīgi koriģēt pat stipru tuvredzību, maksimāli saudzējot radzenes audus, un ir komfortablāka pacientam nekā iepriekšējo paaudžu lāzertehnoloģijas. Pašlaik prof. Solomatina Acu centrs ir acu klīnika Baltijā, kur var veikt redzes lāzerkorekciju ar SMILE tehnoloģiju.

Acu centrs ir iesaistīts vairākos starptautiskajos klīniskajos pētījumos, palīdz ieviest lāzertehnoloģijas un apmācīt jaunos speciālistus Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Armēnijā, Azerbaidžānā, Gruzijā.

Acu centra ārsti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klīnikā strādā deviņi acu ārsti ar dažādu specializāciju. Pieaugušajiem pacientiem tiek piedāvāts pilns oftalmoloģijas pakalpojumu klāsts. Ir pieejami arī bērnu acu ārsta pakalpojumi. Acu centra Bērnu oftalmoloģijas nodaļā ārsti piedāvā procedūru kompleksu bērnu redzes saglabāšanai un acu slimību profilaksei, kurā ietilpst:

 • lāzerstaru stimulācija;
 • magnētterapija;
 • refleksoterapija;
 • ārstnieciskā masāža;
 • redzes stimulācija un treniņš ar datorprogrammu kompleksu.

Acu centrā ir izstrādāta īpaša programma bērnu šķielēšanas (strabisma) profilaksei. Atkarībā no redzes defekta pakāpes ārstēšanai izmanto acu vingrinājumus vai korekciju ar briļļu palīdzību.

Papildu pakalpojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dr. Solomatina acu centrā veic redzes pārbaudi un acu slimību diagnostiku. Redzes pārbaudes laikā tiek izmantotas modernas oftalmoloģijas ierīces, kas ļauj precīzi noteikt acu veselības stāvokli un uzsākt nepieciešamo ārstēšanu.

Redzes pārbaude Acu centrā notiek vairākos posmos:

 • orientējoša pārbaude uz tuvredzību, tālredzību un astigmātismu ar datorizēta autorefraktometra palīdzību;
 • acs iekšējā spiediena pārbaude ar bezkontakta metodi;
 • acs izmēru un optisko spēku mērījumi;
 • precīza refrakcijas definēšana;
 • acs aizmugurējās daļas apskate.

Klīnikā var veikt arī papildu acu veselības izmeklējumus: datorizētu ultraskaņas diagnostiku, radzenes, tīklenes un redzes nerva optisko koherento tomogrāfiju (OCT izmeklēšana), radzenes konfoskālo mikroskopiju, radzenes topogrāfiju un elektroretinogrāfiju, tāpat centrā darbojas sausās acs patoloģijas kabinets u. c.

Standarta redzes pārbaude un papildu redzes diagnostika Dr. Solomatina acu centrā ļauj precīzi diagnostēt visas izplatītākās acu slimības:

Pacientiem ar diagnosticētiem redzes defektiem Acu centrs piedāvā redzes korekcijas un citas oftalmoloģiskās operācijas.

Acu ķirurģija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Acu centra pakalpojumu klāstā ietilpst plašs acu operāciju klāsts. Papildus redzes korekcijai klīnikas speciālisti nodarbojas ar:

 • glaukomas ārstēšanu. Atkarībā no slimības smaguma pakāpes, glaukoma tiek ārstēta ar medikamentu palīdzību vai ar ķirurģiju;
 • kataraktas ārstēšanu. Dr. Solomatina acu centrā praktizē maza grieziena metodes kataraktas ķirurģiju ar plaša spektra intraokulāro lēcu izvēli. Operācijā tiek izmantots femtosekunžu lāzers Victus, un operācijas gaitā var veikt arī redzes korekciju, samazinot pacienta atkarību no brillēm un kontaktlēcām;
 • keratokonusa agrīno diagnostiku un ārstēšanu. Radzenes deģeneratīvā saslimšana tiek ārstēta ar kroslinkinga metodes palīdzību. Procedūras laikā radzenē tiek pilināts riboflavīns un radzene tiek apstarota ar UV-A stariem. Šāda ārstēšana ir piemērota arī keratokonusa agrīno stadiju ārstēšanai. Keratokonusa ārstēšanā tiek pielietota arī radzenes gredzenu lāzerimplantācija;
 • tīklenes slimību ārstēšanu. Tīklenes saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā Acu centrā izmanto Zeiss un Topcon OCT iekārtas. Pacientiem ar tīklenes slimību risku un jau esošiem tīklenes defektiem Acu centrā piedāvā trīs metodes: profilaktisko lāzerfotokoagulāciju, medikamentozu ārstēšanu un tīklenes ķirurģisko ārstēšanu.