Fantomass (filma)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Fantomass
Fantômas poster.jpg
Oriģinālais
nosaukums
Fantômas
Žanrs piedzīvojumu komēdija
Režisors Andrē Junabels
Scenārija autors
Galvenajās
lomās
Mūzika Mišels Maņs
Operators Marsels Grinjons
Studija Gaumont
Izdošana
  • 1964. gada 4. novembris (Francija)
  • 1966. gada 5. aprīlis (ASV)
Ilgums 105 min.
Valsts Karogs: Francija Francija
Valoda franču
Kopējie ienākumi 33,7 miljoni USD[1]
Nākamā filma Fantômas se déchaîne (1965)
IMDb profils

"Fantomass" (franču: Fantômas) ir 1964. gada Francijas piedzīvojumu komēdija, pirmā filma no triloģijas par kriminālnoziedznieka Fantomasa un viņa vajātāja policijas komisāra Živa piedzīvojumiem. Filmas režisors ir Andrē Junabels. Scenārijs veidots kā parodija par Pjēra Suvestra un Marsela Alēna 1911. gadā sarakstīto grāmatu tēlu Fantomasu. Īpašus panākumus filma ieguva Eiropā, Padomju Savienībā un Japānā. Padomju Savienībā filma tika dublēta kinostudijā Союзмультфильм un iznāca uz ekrāniem 1967. gadā.

Galvenās lomas filmā atveido Žans Marē (Fantomass, žurnālists Fandors, lords Šeltons) un Luijs de Finess (komisārs Živs). Citas lomas atveido Milēna Demonžo (Elēna), Žaks Dināms (inspektors Mišels Bedrtrāns), Robērs Dalbāns (laikraksta redaktors), Marī Elēna Arno (lēdija Beltama).

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Fantomass ir nenotverams noziedznieks, kas slēpj savu seju zem zilganas maskas. Lai realizētu savus noziedzīgos plānus, viņš prasmīgi atveido citu cilvēku sejas, uzliekot dažādas maskas.

Laikraksta redaktors uzdod žurnālistam Fandoram uzrakstīt rakstu par Fantomasu. Fandors kopā ar savu līgavu Elēnu izdomā un publicē viltus interviju ar Fantomasu. Drīz Fandors tiek nolaupīts. Fantomass viņam liek atsaukt viltus interviju. Fantomasa vajātājs policijas komisārs Živs tur aizdomās Fandoru par sadarbību ar Fantomasu un viņu arestē. Živs sarīko Fantomasam slazdus — dārglietu izstādi, kuru Fantomass noteikti gribēs aplaupīt. Tomēr Fantomass ir veiklāks, nolaupa dārglietas un aizbēg ar helikopteru.

Vēlāk, uzlicis Živa masku, Fantomass aplaupa kazino. Tagad tiek arestēts pats Živs. Vēlāk Fantomasu vajā gan Živs, gan Fandors un Elēna, tomēr Fantomass aizbēg ar zemūdeni.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «1964 French box office». Box Office Story.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]