Fondmetal

Vikipēdijas lapa
Fondmetal
Pilns nosaukums Fondmetal
Valsts Karogs: Itālija Itālija
Bāze Valsts karogs: Itālija Bergamo, Itālija
Dibinātājs (-i) Valsts karogs: Itālija Gabriele Rumi
Slaveni piloti Valsts karogs: Francija Olivjē Grujārs
Valsts karogs: Itālija Gabriele Tarkvīni
Valsts karogs: Šveice Andrea Kiesa
Valsts karogs: Beļģija Ēriks van der Pēle
Formula 1 statistika
Debija 1991. gada ASV GP
Pēdējā sacīkste 1992. gada Austrālijas GP
Aizvadītās sacīkstes 29
Konstruktoru kausi 0
Čempiona tituli 0
Uzvaras 0
Pole position¹ 0
Ātrākie apļi 0
1992. gada pozīcija 16. (0 punkti)
 ¹ pirmās starta vietas

Fondmetal, arī Fomet, bija Formula 1 komanda no Itālijas. Komanda piedalījās F1 sacīkstēs no 1991. līdz 1992. gadam, kopā 29 sacensībās. Tā neizcīnīja nevienu punktu.

Fondmetal tika izveidota uz Osella komandas bāzes. Fondmetal kopš 1985. gada bija Osella sponsors un sadarbības partneris. Komandas rezultāti bija vāji un tā nebija labāka par Osella. Pirmajā sezonā to pārstāvēja sākotnēji Olivjē Grujārs, bet vēlāk Gabriele Tarkvīni. Labākais rezultāts bija 10. vieta, kura tika sasniegta Beļģijas Grand Prix. 1992. gadā Fondmetal bija divas formulas, no kurām pirmo vadīja Tarkvīni, bet otru - Andrea Kiesa. Tā bija neizturīga un reti kad piloti varēja sasniegt finišu. Kiesas problēmas kvalificēties lika viņa vietā uz pēdējām divām sacīkstēm paņemt Ēriku van der Pēli. Pēdējās trīs sacīkstēs komanda nepiedalījās un paziņoja par aiziešanu no F1.

Vēlāk 1993. gada Fondmetal formulas rasējumus, kurus veidoja Serhio Rinlands, pārdeva Forti Corse komandai. Fondmetal bija Minardi dzinēju piegādātājs 2000. gadā. Komandas vēja tuneli piedāvāja izmantot vairākām citām komandām, tostarp, Tyrrell un Minardi. Komandas dibinātājs Gabriele Rumi nomira 2001. gadā.