Furjē rinda ir periodiskas funkcijas izvirzīšana kā iespējams bezgalīgi daudzu trigonometrisku funkciju summa. Izvirzot funkciju kā rindu, vairākas problēmas kļūst vieglāk analizējamas, jo trigonometriskas funkcijas ir labāk saprastas. Piemēram, Žozefs Furjē izmantoja Furjē rindu, lai atrisinātu siltuma vienādojumu. Ja funkcijas ir gludas (nepieciešamais daudzums atvasinājumu eksistē un tie ir nepārtraukti), tad Furjē rinda vienmēr konverģē uz oriģinālo funkciju. Koeficientus rindai iegūst atrisinot integrāļus funkcijas reizinājumam ar sinusa un kosinusa funkcijām vai kompleksueksponentfunkciju.
Pastāv vairākas definīcijas, viena no tām ir šāda rinda:Ja funkcijas periods ir un atbilst , tad izteiksme kļūst parKur koeficientus un var aprēķināt pēc formulām:Atkarībā no patvaļīgas funkcijas perioda garuma , ja tas atšķiras no , tad koeficients priekšā integrālim, integrāļa robežas un triganometrisko funkciju argumenti mainās.[1] Jo vairāk skaitā tiek ņemti summas locekļi, jo precīzāks būs rezultāts.
Vēl Furjē Rindu iespējams definēt ar kompeksu eksponentfunkciju summu. Koeficienti ir kompleksi skaitļi un tos nosaka ar integrāli: