Ghettozloba

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

GhettoZloba ir alternative/punk mūzikas apvienība, kas radusies Valmierā, 2002. gada vasaras beigās, apvienojoties četriem draugiem, no kuriem trīs savulaik mācījušies vienā klasē Valmieras ģimnāzijā.

Grupa GhettoZloba savas darbības pirmssākumos nospēlē prāvu skaitu dažādu koncertu uz lielākām un mazākām skatuvēm ("Sinepes un Medus", "Blieziens", "Nokia Open stage", "Sutas balss", "Zvērā" u.c.) vairāki gabali (Kam man?, Celiņš, 8 mierīgie) arī rotējuši Latvijas radiostacijās (Radio SWH, Radio SWH Rock, NABA, Radio 3, Radio Mazsalaca u.c.), "Kam man?" ticis iekļauts neatkarīgās mūzikas izlasē "Odekalons 2003". Ghettozloba piedzīvo vairākkārtējas sastāva izmaiņas, kas daļēji arī patraucē grupai pabeigt ierakstīt tās agrīno daiļradi un pabeigt darbu pie pirmā albuma.

Pamats sirdsmieram (2009—2014)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014. gada 22. septembrī grupa Ghettozloba laiž klajā savu pirmo studijas albumu [1], kurā apkopots tās muzikālais veikums pēdējo gadu laikā, šoreiz malā noliekot ansambļa agrīno daiļradi. Albums ierakstīts un miksēts Rīgā, studijā „Lauska”, skaņu inženieris Kaspars Bārbals, savukārt dziesmas „Par vienu dienu īsāka dzīve” un „Ērkšķogas” tapušas Valmierā, studijā „Hodila Records”, skaņu inženieri Artūrs Skujiņš Meijiņš un Lomix (Ģirts Laumanis). Par noformējumu rūpējās Mārtiņš Danevičs. Albumā ir apkopoti astoņi skaņdarbi, no kuriem divi, iespējams, ir jau bija dzirdēti pirms tam, taču pārējie — ierakstīti pirmo reizi. "Pamats sirdsmieram" — šis vārdu salikums raksturo grupas radošos procesus tagad, un tāds ir arī šī kopuma jeb skaņu plates vārds.

Noslēdzot "Pamats sirdsmieram" posmu, Ghettozloba publicē video dziesmai "Paliec dzīvs", kurā apkopoti spilgtākie un emocionālākie brīži no albuma tūres koncertiem 2014. gada nogalē Valmierā, Rīgā, Smiltenē, Jelgavā un Liepājā. "Paliec dzīvs" iekļauts arī Latvijas Punk/HC izlasē Nr.7.[2]

Kā tas var būt (2016)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2016. gada septembrī "Ghettozloba" laiž klajā jaunu skaņdarbu[3] ar nosaukumu un reizē arī jautājumu — "Kā tas var būt", kurā pauž savu nostāju par procesiem sabiedrībā, par ļaužu rīcību un attieksmi vienam pret otru, pret apkārtējo vidi. Kādēļ, būdami neizpratnē par dažādiem notikumiem un pieredzēto, uzdodam viens otram jautājumu — kā tas var būt..!? Kā ir iespējams, ka cilvēki tik bieži paiet garām, novēršas, kā arī hierarhiski pārvērtē sevi, savu vietu un lomu — to reizēm ir tik grūti izskaidrot. Vēlme stāvēt tam visam pāri arī ir galvenais motīvs, kas izskan ar pēdējiem akordiem — to mūsu prāti nekad neņems pretī, to mūsu sirdis neielaidīs iekšā!

Ieraksts tapis 2016. gada augusta sākumā, studijā KS Records, Kārļa Šteinmaņa virsvadībā.

"Kā tas var būt" ir kā pāreja starp iepriekšējo, 2014. gadā izdoto albumu "Pamats sirdsmieram" un grupas jauno materiālu, pamazām ieskicējot nākamā albuma aprises.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]