Glāzgovas "Celtic"

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Celtic F.C.
Celtic FC logo.png
Nosaukums The Celtic Football Club
Līga Skotijas Premjerlīga, Skotija
2010-11 2.
Dibināts 1888. gadā 
Stadions Celtic parks
Glāzgova, Skotija

(ietilpība: 60 832)

Prezidents Valsts karogs: Skotija Jans Bankjers
Galvenais treneris Valsts karogs: Ziemeļīrija Nīls Lenons
Mājas krāsas
Izbraukuma krāsas

Glāzgovas "Celtic" ir Skotijas futbola klubs, kas bāzēts Glāzgovā. Tā pilnais nosaukums ir The Celtic Football Club, vai Celtic F.C.

Klubs ir dibināts 1887. gada 6. novembrī Glāzgovā, par nosaukumu izvēloties "Celtic", kas simbolizētu tā dibinātāju ķeltiskās (īru, skotu) saknes. Līdz pat mūsdienām "Celtic" tiek saistīts ar īru imigrantiem Skotijā, īru brīvības alkām un katolicismu, kaut arī mūsdienās klubs cenšas piesaistīt lielāku skaitu neitrālus līdzjutējus gan no Skotijas, gan ārpus tās.

Savu pirmo oficiālo spēli "Celtic" aizvadīja 1888. gadā pret citu Glāzgovas komandu - "Rangers". "Celtic" svinēja uzvaru ar 5:2 un līdz ar to iesākās spraigā konkurence starp abiem vadošajiem Skotijas klubiem, saukta par Old Firm. Abu iepriekš minēto komandu tikšanās arī mūsdienās ir viena no spriedzes un emociju ziņā visspraigākajām Eiropas futbolā. "Celtic" vairākkārt ir izcīnījis Skotijas čempionu titulu un nekad nav izkritis uz zemāku līgu.

1967.gadā "Celtic" kļuva par pirmo Lielbritānijas un arī Ziemeļeiropas klubu, kas izcīnījis Eiropas čempionu kausu. Iepriekš minētais "Celtic" sastāvs bija pilnībā nokomplektēts no skotu futbolistiem un līdz ar to "Celtic" ir līdz šim vienīgais klubs, kas ir izcīnījis Eiropas čempionu titulu vienīgi ar pašmāju spēlētāju palīdzību. Mūsdienās "Celtic" futbola klubam ir savs televīzija kanāls Celtic TV un oficiāls iknedēļas preses izdevums The Celtic View.