HK 73

Vikipēdijas lapa

HK 73 - Vācijas kompānijas Heckler & Koch 5.56 mm kalibra vieglais ložmetējs, kas ir HK 23 pēctecis, līdzīgs arī HK 13. Tas ir ļoti īpatnējs ar to, ka izmanto īpašu munīcijas kasti. Kaut gan tas veic šaušanu ar aizslēgtu aizslēgu (kā G3), tas ir ļoti rets un maz pazīstams ierocis. Informācijas par to ir ļoti maz un arī pārdošanas apmēri ir nelieli.

Parametri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šī ieroča izstrādes sākumi saistās ar 80. gadu sākumu. 1984. gada decembrī HK Rudolf Brandl un Heinz Matt iesniedza ASV patenta pieteikumu neposmotās munīcijas padeves sistēmai ložmetējam HK 73, 1988. gada maijā šis patents tika reģistrēts. Šī unikālā neposmoto 150 ložu kaste patiesībā sacentās arī ar FN M249 DARPA izmēģinājumos ASV izdotajiem SAW ieročiem. Šī kaste pēc formas ir līdzīga posmotās munīcijas kastei, tomēr pēc darbības principa ir pilnīgi savādāka.

Raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šis ierocis ir aprīkots ar divkāji un 4x tēmēkli. Stobra caurules nomaiņa notiek ar rokturīti, kas pie tās ir piestiprināts, ir arī nolokāms pārnēsājamais rokturis (tāds pats kā HK 21e). To var izmantot kā policijas vai citu militāro aprindu ložmetēju, bet kopumā tas ir ļoti maz pārdots ierocis, kaut gan tas ir precīzāks gan par FN Minimi, gan Negev un citiem tā paša kalibra ložmetējiem. Ir cilvēki, kas šo ložmetēju augstu novērtē, bet ir arī tādi, kas uzskata, ka to nemaz nedrīkst pieskaitīt pie ložmetējiem, jo tas nav barojams no patronlentes.