HP (uzņēmums)

Vikipēdijas lapa
HP Inc.
Tips publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma datortehnika
Priekštecis Hewlett-Packard
Dibināts 2015. gads
Galvenais birojs Paloalto, Kalifornija, Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Produkti personālie datori, printeri
Tīmekļa vietne hp.com

HP Inc. ir ASV informācijas tehnoloģiju uzņēmums. Tā centrālā mītne atrodas Paloalto, Kalifornijā. HP ir Hewlett-Packard pēctecis, 2015. gadā to sadalot atsevišķos uzņēmumos HP Inc. un Hewlett Packard Enterprise.

HP izstrādā un piedāvā personālos datorus (galddatorus, klēpjdatorus un planšetdatorus), printerus, displejus un ar tiem saistītos materiālus un pakalpojumus. Tas piedāvā arī HyperX datorspēļu perifēriju (austiņas, tastatūras, peles, peles paliktņus, mikrofonus un konsoles piederumus).[1]

HP Inc. akcijas tiek kotētas Ņujorkas fondu biržā (simbols HPQ).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014. gada oktobrī Hewlett-Packard vadība nolēma veiksmīgāk strādājošo datoru un printeru biznesu atdalīt no korporatīvo datoriekārtu un pakalpojumu biznesa.[2] Sadalīšana tika pabeigta 2015. gada 1. novembrī, izveidojoties diviem atsevišķiem publiskiem uzņēmumiem: HP Inc. un Hewlett Packard Enterprise.

2016. gada 12. septembrī tika paziņots, ka HP par 1,05 miljardiem ASV dolāru iegādāsies Samsung Electronics printeru biznesu. Tas ļautu HP nomainīt kopētāju produktu līniju ar multifunkcionālajiem printeriem (MFP).[3] Darījums tika pabeigts 2017. gada 1. novembrī.

2019. gada oktobrī tika paziņots, ka HP Inc. nākamo trīs gadu laikā likvidēs līdz 9000 darbavietu (10 %), lai vienkāršotu uzņēmuma darbību un samazinātu izdevumus.[4] 2019. gada novembrī The Wall Street Journal rakstīja, ka uzņēmums Xerox ir izteicis piedāvājumu iegādāties HP Inc. 2020. gada 10. februārī Xerox par 10 % palielināja pirkšanas piedāvājumu (36 miljardi dolāru).[5] 5. martā HP noraidīja piedāvājumu 24 USD par akciju. 31. martā Xerox atsauca savu piedāvājumu iegādāties HP Inc.

2021. gada 24. februārī tika paziņots, ka HP Inc. par 425 miljoniem ASV dolāru no Kingston Technology pirks HyperX datorspēļu perifērijas biznesu, izņemot HyperX atmiņas un pusvadītāju disku operācijas;[1] darījums pabeigts 1. jūnijā. 2021. gada 27. jūlijā tika panākta vienošanās par attālinātās skaitļošanas programmatūras izstrādātāja Teradici Corporation iegādi; darījums pabeigts 4. oktobrī. 2022. gada 2. februārī tika iegādāts uzņēmums Choose Packaging, kas ar patentētu tehnoloģiju izgatavo papīra pudeles. 28. martā tika panākta vienošanās par darba vietu sadarbības risinājumu nodrošinātāja Poly iegādi par 1,7 miljardiem USD;[6] darījums pabeigts 29. augustā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]