Hewlett Packard Enterprise

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Hewlett Packard Enterprise
Tips publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma informācijas tehnoloģijas
Priekštecis Hewlett-Packard
Dibināts 2015. gads
Galvenais birojs Paloalto, Kalifornija, Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Mājaslapa hpe.com

Hewlett Packard Enterprise, saīsināti saukta par HPE, ir ASV informācijas tehnoloģiju uzņēmums. Tā centrālā mītne atrodas Paloalto, Kalifornijā. Dibināts 2015. gadā, sadalot uzņēmumu Hewlett-Packard.

HPE bizness organizēts četrās nodaļās:

  • Enterprise Group, kas nodarbojas ar serveriem, datu glabāšanas sistēmām, tīkliem, konsultē un veic atbalstu;
  • Services — pakalpojumi
  • Software — programmatūra
  • Financial Services — finanšu pakalpojumi

Hewlett Packard Enterprise akcijas tiek kotētas Ņujorkas fondu biržā (simbols HPE).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014. gada oktobrī Hewlett-Packard vadība nolēma veiksmīgāk strādājošo datoru un printeru biznesu atdalīt no korporatīvo datoriekārtu un pakalpojumu biznesa.[1] Sadalīšana pabeigta 2015. gada 1. novembrī, izveidojoties diviem atsevišķiem publiskiem uzņēmumiem: Hewlett Packard Enterprise un HP Inc.

2016. gada maijā paziņots, ka par 8,5 miljardiem ASV dolāru tiks pārdota Enterprise Services nodaļa vienam no konkurentiem Computer Sciences Corporation. Darījumu plānots pabeigt 2017. gada martā. Augustā paziņots par plānu iegādāties uzņēmumu Silicon Graphics International (SGI), kas pazīstams ar augstas veiktspējas datu apstrādes risinājumiem. Darījums pabeigts 1. novembrī; darījuma summa aptuveni 275 miljoni USD. 7. septembrī HPE paziņoja, ka iegūs 50,1 % kapitāldaļu uzņēmumā Micro Focus, vienlaikus tam nododot to programmatūras biznesu, kas nav HPE pamatbizness.

2017. gada 23. janvārī paziņots par nodomu iegādāties uzņēmumu Cloud Cruiser, kas izstrādā mākoņu risinājumu patēriņa analīzes programmatūru. 1. februārī HPE iegādājās uzņēmumu Niara Inc., kas bija līderis lietotāju un entītiju uzvedības analīzes drošības tirgus segmentā. 17. februārī HPE pabeidza uzņēmuma SimpliVity iegādes procedūru; SimpliVity nodarbojas ar programmatūras definētu hiperkonverģētas infrastruktūras risinājumiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]